اخبار

مشاغل خانگی در زنجان توسعه می‌یابد

مشاغل خانگی در زنجان توسعه می‌یابد
فرماندار زنجان با اشاره به اینکه بیکاری یکی از عوامل به‌وجود آمدن آسیب‌های اجتماعی است گفت: مشاغل خانگی در زنجان توسعه می‌یابد.

به‌ گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان رضا عسگری با بیان اینکه جلسات کارگروه اشتغال شهرستان به گونه‌ای خواهد بود که همه مسئولان شهرستانی باید گزارش عملی ارائه دهند، اظهار داشت: گزارش‌ها باید در قالب پاورپوینت و اعداد و ارقام باشد و این گزارش‌ها بررسی می‌شود.

وی با بیان اینکه امروزه مشکل اشتغال یکی از مشکلات جدی جامعه است،‌ تصریح کرد: هیچ اولویتی برای نظام بالاتر از اشتغال نیست.

فرماندار زنجان با بیان اینکه امروزه در هر خانواده بیکار وجود دارد، تصریح کرد: بیکاری یکی از علل به وجود آمدن آسیب‌های اجتماعی، طلاق و اعتیاد است.

وی از سهمیه‌بندی مشاغل خانگی برای دستگاه‌های اجرایی خبر داد و گفت: در نظر گرفتن مشاغل روستایی و توسعه روستایی کار بزرگی است که حتی رهبر معظم‌ انقلاب به این موضوع شخصا ورود پیدا کردند و یک مبلغی از صندوق توسعه ملی برای این کار اختصاص پیدا کرد‌.

عسگری با ابراز خرسندی از طرح خوب روستا تعاون وزارت تعاون گفت: این طرح بسیار خوبی است و باید از تمام ظرفیت‌های روستاییان استفاده کرد.

وی به طرح خوب تعاون روستا اشاره کرد و گفت: برندسازی محصولات کشاورزی استان کار بسیار خوب و ارزشمندی است‌.

فرماندار زنجان با بیان اینکه لازمه رقابت‌ کردن در حوزه مواد غذایی و محصولات کشاورزی کیفیت بالا است، خاطرنشان کرد: از چهار بانک عامل که برای حوزه اشتغال در نظر گرفته شده است تقاضا داریم با نگاه ویژه‌ای به موضوع اشتغال نگاه کنند.

وی با بیان اینکه برخی از دستگاه‌ها فقط وام اشتغال می‌دهند و دیگر با متقاضیان ارتباط ندارند، گفت: باید بعد از اعطای وام با متقاضیان ارتباط داشت که آیا واقعا با وام اشتغال ایجاد کردند و آیا بعد از ایجاد اشتغال و کسب و کار محصولاتشان فروش می‌رود و موفق شده‌اند؟

عسگری در ادامه با بیان اینکه متاسفانه در حوزه کشاورزی هدر رفت آب را شاهد هستیم گفت: باید حوزه کشاورزی نوین شود و از روش‌های جدیدی بهره گرفت.

وی در پایان به موضوع مهم ارتباطات اشاره و عنوان کرد: از حوزه ارتباطات نباید غافل شویم و فقط استفاده از ارتباطات معطوف به استفاده از شبکه‌های اجتماعی و سایر موارد نشود.

فرماندار زنجان گفت: هدف از ایجاد دولت الکترونیک کاهش تقاضای مردم به دستگاه‌های دولتی است و کارهای خود را از طریق اینترنت انجام دهند.

۲ بهمن ۱۳۹۶ ۰۹:۰۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید