اخبار

پرستاران با اتکا به آموزش به جایگاه واقعی خود دست می‌یابند

پرستاران با اتکا به آموزش به جایگاه واقعی خود دست می‌یابند
مدیر درمان تامین‌اجتماعی استان زنجان گفت: پرستاران فقط با تلاش و انگیزه و با بالا بردن سطح سواد می‌توانند جایگاه واقعی خود را به دست بیاورند.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان  علی محمدی ، با اشاره به جایگاه والای حضرت زینب (س) در تاریخ تشیع، اظهار کرد: حضرت زینب (س) در طول عمر خود از پنج امام معصوم پرستاری کرد. ما خدمت‌گزاران حوزه سلامت نیز باید فارغ از همه مسایل جانبی، خدمت‌گذار مردم باشیم؛ چراکه بیمار وقتی وارد مراکز درمانی می‌شود، به جز خداوند امیدش را از همه نزدیکانش بریده است و چشم امیدش به ارایه‌دهندگان خدمات درمانی است.  

این مسئول ادامه داد: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری، بیماری که به بیمارستان می‌رود احساس ترس و نگرانی دارد و تنها عاملی که احساس غربت او را رفع می‌کند، برخورد خوب کادر بیمارستان است. پرستار هر ساعت از شبانه‌روز با بیماران بدحال سر و کار دارد و حتی گاهی با بی‌مهری و ضرب و شتم روبه‌رو می‌شود، به همین‌خاطر شغل پرستاری اگر درست ایفا شود، هم شان شغل پزشکان است.

وی افزود: طی امسال تاکنون، در حوزه درمان تامین‌اجتماعی استان زنجان770 هزار نفر خدمات ویزیت سرپایی و 15 هزار نفر خدمات بستری را دریافت کرده‌اند. همچنین 7100 نفر تحت عمل جراحی قرار گرفته‌اند و 107 هزار نفر از افراد مسن بدون نوبت ویزیت شده‌اند.  

محمدی تصریح کرد: اجرای طرح هتلینگ در بیمارستان امام حسین (ع) و حذف دفترچه‌های درمانی در مراکز درمانی تامین‌اجتماعی تاثیر به‌سزایی در رضایت‌مندی بیماران داشته است. همچنین طرح نظام ارجاع داخلی چند سالی است که در مراکز درمانی تامین اجتماعی اجرا می‌شود و این جای خرسندی دارد.  

رئیس نظام پزشکی استان زنجان نیز در ادامه گفت: متداول‌ترین شاخص برای تعداد پرستاران در سطح دنیا، نسبت تعداد پرستاران به تخت‌های بیمارستانی است و به ازای هر تخت حداقل باید دو پرستار وجود داشته باشد. 

حسین بابایی افزود: با کمبود فارغ‌التحصیلان پرستاری مواجه نیستیم ولی جذب در مراکز دولتی کم است و در مراکز خصوصی نیز به حداقل رسیده است. این در حالی است که خدمات پرستاری باید کدگذاری شود

۳ بهمن ۱۳۹۶ ۱۰:۲۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید