اخبار

چهارمین جلسه کمیته اشتغال شهرستان خرم دره برگزارشد.

چهارمین جلسه کمیته اشتغال شهرستان خرم دره برگزارشد.
سرپرست اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی شهرستان خرم دره در چهارمین جلسه کمیته اشتغال شهرستان اظهار داشت : متقاضیان راه اندازی کسب و کار اعم از کارآفرینان و سرمایه گذاران (خرد و کلان ) می توانند طرح خودرا در سامانه کارا بصورت الکترونیکی ثبت کنند.
 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان حبیب اله مقدم   سرپرست اداره تعاون ، کار ورفاه اجتماعی شهرستان خرم دره و دبیر کمیته اشتغال شهرستان دستور کار جلسه را قرائت وگزارش کاملی از طرح کارورزی ، اشتغال فراگیر ، سامانه کارا و اعتبارات را ارائه نمود.

مقدم به اجرای طرح کارورزی که با هدف جذب فارغ التحصیلان دانشگاهی بیکار از سوی وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی اجرایی شده  اشاره کرد و گفت : جامعه هدف اجرای این طرح دانش آموختگان دانشگاهی گروه سنی 23 تا 32 ساله ( با احتساب 2 سال خدمت سربازی ) در همه رشته های دانشگاهی برحسب نیاز بنگاههای اقتصادی و تعاونی است .

مقدم دوره کارورزی را حداقل 4 ماه و حداکثر 6 ماه برای هر کاورز عنوان کرد.

این مسئول به اشتغال فراگیر که بسته های حمایتی آن در سه قالب طراحی شده است اشاره و افزود : قالب اول برنامه اشتغال فراگیر( توسعه رسته های منتخب ) قالب دوم برنامه اشتغال فراگیر ( طرح های مداخلات سیاستی ) قالب سوم از برنامه اشتغال فراگیر اجرای طرحهای اشتغال حمایتی است .

در ادامه جلسه محمدی فرماندار و رئیس کمیته اشتغال شهرستان خرم دره از رفع مشکل اسناد توقیفی شهرک صنعتی خرم دره خبر داد و با اشاره به مشکل اسناد شهرک صنعتی خرم دره که یکی از زیر ساختهای اصلی بحث اشتغال است اظهار داشت : به دلیل مشکل یک واحد صنعتی ودر قید وثیقه بودن شهرک صنعتی به خاطر این واحد ، تسهیلاتی به هیچ یک از واحدهای تولیدی این شهرک اعطا نمی شد اما بعداز گذشت 9 سال با پیگیری های انجام شده از طرف نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی شهرستانهای ابهر و خرم دره و پیگیری مستمر استاندار زنجان با رفع مشکل در رهن بودن این اسناد ، صاحبان این واحدها می توانند از اسناد خود در راستای بهره مندی از تسهیلات بانکی جهت ایجاد اشتغال استفاده کنند .

فرماندار شهرستان خرمدره با اشاره به اینکه شهرستان خرم دره دارای جاذبه های گردشگری است تصریح کرد :برای حل مشکلات حوزه گردشکری در شهرستان امسال گام های خوبی برداشته شده است که از جمله مهم ترین آنها می توان به اخذ مجوز ساخت هتل و مجتمع های گردشگری اشاره کرد .

وی با تاکید براینکه برخلاف صنایع که نیاز به سرمایه کلان  دارد در حوزه گردشگری با هزینه اندک نیز می توان اشتغال ایجاد کرد .

محمدی با اشاره به بودجه امسال عنوان کرد شفاف سازی بودجه یکی از سیاستهای دولت می باشد که بودجه در آمدها و محل صرف آن کاملا مشخص شده است .

وی با بیان این موضوع که بحث اشتغال و برداشتن موانع پیش روی این امر یک کار فرابخشی است و از عهده یک دستگاه یا ارگان خارج است ،افزود : اشتغال موضوع بسیار حیاتی و گسترده ای است که برای برون رفت از مشکلات این حوزه همه دستگاههای اجرایی باید وارد میدان شوند.    

محمدی با اشاره به حمایت از اشتغال روستایی توسط دولت ، تاکید کرد :در همین راستا دولت امسال سه میلیارد در بحث تسهیلات اشتغال زایی پیش بینی کرده است که سهم شهرستان خرم دره هشت و نیم میلیارد تومان است که این اعتبارات برای استان شناور است .

فرماندار خرم دره در پایان  با اشاره به سود کم این تسهیلات ، یادآور شد : سود در نظر گرفته شده برای این تسهیلات 4 تا 6 درصد و باز پرداخت آن نیز سه الی چهار سال است.

۳ بهمن ۱۳۹۶ ۱۱:۲۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید