اخبار

47 میلیارد ریال تسهیلات توسط بانک توسعه تعاون زنجان اعطا شد

47 میلیارد ریال تسهیلات توسط بانک توسعه تعاون  زنجان اعطا شد
رئیس اداره شعب بانک توسعه تعاون زنجان گفت: در سال جاری بالغ بر 47 میلیارد ریال تسهیلات توسط این اداره به تعاونگران استان پرداخت شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون استان زنجان صادق گنج‌خانلو امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس اظهار داشت: بانک توسعه تعاون در استان زنجان با هفت شعبه همگام با 400 شعبه در سطح کشور اقدام به ارائه خدمات متنوع بانکی به مشتریان کرده و در این راستا علاوه بر ارائه خدمات مالی اعتباری اقدام به ایجاد زیرساخت‌های لازم نسبت به ارائه خدمات نوین بانکی کرده است.
وی اعطای تسهیلات متنوع در قالب عقود اسلامی در بخش‌های مختلف اقتصاد به منظور ایجاد و ارتقای تولید و اشتغال را از عمده‌ترین فعالیت‌های این بانک برشمرد.
رئیس اداره شعب بانک توسعه تعاون زنجان با بیان اینکه بانک توسعه تعاون در استان در 9 ماهه گذشته سال جاری در مجموع بالغ بر 47 میلیارد ریال تسهیلات به مردم پرداخت کرده است، یادآور شد: این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل 51 درصد رشد را نشان می‌دهد.
وی با اشاره به اینکه سهم بخش تعاون از این تسهیلات 44 میلیارد ریال است که 92 درصد را شامل می‌شود، خاطرنشان کرد: این میزان نشان‌دهنده افزایش سهم تعاون در این زمینه است.
گنج‌خانلو بیان داشت: از مجموع تسهیلات پرداختی 15 درصد در بخش کشاورزی، 20 درصد در بخش بازرگانی و خدمات و 11 درصد در بخش صنعت و معدن و 54 درصد در بخش مسکن پرداخت شده است.
وی تصریح کرد: تسهیلات پرداختی به همشهریان در قالب تسهیلات ذکر شده زمینه اشتغال یا حفظ اشتغال 313 نفر را فراهم کرده است.
رئیس اداره شعب بانک توسعه تعاون استان زنجان ادامه داد: با توجه به سیاست‌گذاری صورت گرفته بر اساس اصل 44 قانون اساسی باید سهم بخش خصوصی و تعاونی ارتقا یافته و سهم دولت در اقتصاد با اجرای سیاست‌های اقتصادی و انجام واگذاری به بخش‌های غیردولتی کاهش یابد.
گنج‌خانلو خاطرنشان کرد: ارتقای سهم بخش تعاون چه از سهم واگذاری‌ها و چه توسعه این بخش بهترین گزینه است که باید به آن توجه جدی شود.
وی افزود: در اجرای سیاست اقتصادی و توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی بخش تعاون می‌تواند تعادل و توازن لازم را ایجاد کرده و همراه با رشد اقتصادی منجر به گسترش عدالت اقتصادی شود.
رئیس اداره شعب بانک توسعه تعاون زنجان بیان داشت: توسعه بخش تعاون از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و به عنوان بازوان اجرایی کشور محسوب می‌شود که در این میان بانک توسعه تعاون در ارتقای بخش تعاون با سهم 25 درصد در اقتصاد نقش مهمی را ایفا می‌کند.

۲۸ دی ۱۳۸۹ ۰۸:۰۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید