اخبار

متقاضیان بیمه اختیاری با بیش از 10 سال سابقه، شرط سنی ندارند

متقاضیان بیمه اختیاری با بیش از 10 سال سابقه، شرط سنی ندارند
مدیرکل تامین‌اجتماعی استان زنجان گفت: متقاضیان بیمه اختیاری که دارای بیش از 10 سال سابقه حق باشند، از اعمال شرط سنی معاف می‌شوند.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان و به نقل از خبرگزاری ایسنا مسعود علیاری ، اظهار کرد: افرادی که از ردیف بیمه‌شدگان تأمین‌اجتماعی خارج شوند، با دارا بودن حداقل ٣٠ روز سابقه پرداخت حق بیمه می‌توانند بیمه خود را به صورت اختیاری ادامه دهند؛ در واقع حداکثر شرط سنی برای پذیرش تقاضای ادامه بیمه به طور اختیاری ٥٠ سال تمام برای مردان و زنان است ولی اگر فرد بیش از 10 سال سابقه حق داشته باشد، از اعمال شرط سنی معاف می‌شود.

این مسئول ادامه داد: میزان دستمزد برای افرادی که بیش از ١٠ سال سابقه پرداخت حق بیمه دارند، معادل با میانگین آخرین ٣٦٠ روز قبل از تقاضای ادامه بیمه به طور اختیاری است، مشروط بر این‌که مبلغ مذکور از حداقل دستمزد مصوب شورای عالی کار در زمان تقاضا کمتر نباشد و میزان دستمزد برای کسانی که کمتر از ١٠ سال سابقه پرداخت حق بیمه دارند به انتخاب متقاضی بین حداقل و حداکثر تعیین می‌شود.

وی با تاکید بر این‌که مبنای پرداخت حق بیمه، هر سال به میزان درصدی که طبق مصوبات شورای عالی کار به سطوح دستمزد شاغلان اضافه می‌شود، افزایش می‌یابد، افزود: مستمری بازنشستگی، بازماندگان و از کارافتادگی در صورت احراز شرایط قانونی به بیمه‌شدگان اختیاری نیز تعلق می‌گیرد و مشمولان در صورت بیماری و بارداری، می‌توانند از خدمات درمانی واحدهای درمانی ملکی و طرف قرارداد سازمان برخوردار شوند.

علیاری تصریح کرد: متقاضیان می‌توانند با مراجعه به شعبه محل سکونت خود در صورت احراز شرایط مقرر نسبت به ارائه تقاضا، انعقاد قرارداد و پرداخت حق بیمه اقدام کنند و با رعایت ضوابط مربوطه از تعهدات قانونی شامل بازنشستگی، از کارافتادگی، فوت و خدمات درمانی سازمان بهره‌مند شوند.

مدیرکل تامین‌اجتماعی استان زنجان یادآور شد: البته متقاضیان ادامه بیمه به صورت اختیاری قبل از انعقاد قرارداد توسط سازمان تأمین‌اجتماعی مورد معاینه پزشکی قرار می‌گیرند و در صورتی که فردی طبق گواهی پزشک سازمان تأمین اجتماعی از کارافتاده شناخته شود، نمی‌تواند از حمایت مربوط به از کارافتادگی برخوردار شود.

۸ بهمن ۱۳۹۶ ۰۹:۴۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید