اخبار

بازرسی هوشمند از 80 درصد کارگاههای فعال استان زنجان

بازرسی هوشمند از 80 درصد کارگاههای فعال استان زنجان
مدیرکل تامین اجتماعی استان زنجان گفت: تاکنون بازرسی هوشمند از 80 درصد کارگاههای فعال این استان انجام شد ه و 20 درصد باقیمانده نیز تا پایان سال به اتمام می رسید.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان و به نقل از خبرگزاری ایرنا مسعود علیاری افزود: هم اکنون 13 هزار و 390 کارگاه های فعال در این استان وجود دارد که بازرسی هوشمند از کارگاه های فعال این استان طی قراردادی بین سازمان تامین اجتماعی با اداره‌کل پست این استان انجام شده و این روند همچنان ادامه دارد.


وی اظهار کرد: بر این اساس بوسیله جی‌ پی‌اس و نرم‌افزاری که از طریق تبلت در اختیار بازرسان سازمان تامین اجتماعی قرار داده می‌شود، تمامی کارگاه‌ها بصورت هوشمند مورد بازرسی قرار می‌گیرد که یکی از مزایای این برنامه پایش لیست بیمه‌ای کارگران مشغول بکار است.
علیاری خاطرنشان کرد: بر این اساس این برنامه به صورت آزمایشی در سطح کشور اجرا شده بود هم اکنون از مهر بصورت گسترده در حال اجراست و یکی از مزایای مهم این برنامه درصد خطای کمتری را به دنبال دارد.


وی بیان کرد: این طرح با تاکید بر ارائه خدمات نوین به افراد تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی بوده و در این ارتباط آموزشهای لازم به کارکنان واحدهای مربوطه داده شده است.
این مسئول ادامه داد: پس از بازرسی ازکارگاههای تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی نتیجه بازرسی طی پیامکی به کارفرمایان ارسال می شود.


وی اظهار کرد: خوشبختانه در طی سال های گذشته خدمات ارائه شده به صورت الکترونیک روند بسیار رو به رشد داشته و با ارائه این نوع خدمات در استان ماهانه از مراجعه ٦٥ هزار نفری حضوری به شعبات ٥٧هزارنفرکاسته شده است .


مدیر کل تامین اجتماعی استان زنجان خاطر نشان کرد: با کارهای انجام گرفته بیش از ٩٢ درصد از برگه های پرداخت بیمه شدگان خاص و ٨٠ درصد از ابلاغ احکام به صورت الکترونیکی ارائه می شود.
وی همچنین با اشاره به برنامه های دهه فجر و آغاز چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی خاطر نشان کرد: بر این اساس طی این دهه برنامه های نظیر برگزاری کلاس برای رابطین بیمه ای، حضور مشاوران تامین اجتماعی در مصلی های نماز جمعه، دیدار با خانواده شهدا و برگزاری مسابقات ورزشی، نشست خبری ، حضور در رسانه های استان در نظر گرفته شده است.


به گزارش ایرنا، تعداد بیمه شدگان اصلی بیمه پرداز به این سازمان حدود 177 هزار نفر است و با احتساب سایر بیمه شدگان تبعی و مستمری بگیران اصلی و تبعی جمعیت تحت پوشش به 530 هزار نفر می رسد.


هم اکنون هفت شعبه و هفت کارگزاری رسمی در سطح استان به بیمه شدگان خدمات حضوری ارائه می کند.

۱۱ بهمن ۱۳۹۶ ۱۲:۲۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید