اخبار

ایجاد اشتغال در قالب تعاونی ها تضمین اجرایی بیشتری دارد

ایجاد اشتغال در قالب تعاونی ها تضمین اجرایی بیشتری دارد
استاندار زنجان به تلاش ها و پیگیری های صورت گرفته برای اشتغال بانوان و توسعه اشتغال خانگی اشاره کرد و گفت:ایجاد اشتغال در قالب تعاونی ها تضمین اجرایی بیشتری دارد

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون استان زنجان:'محمد رئوفی نژاد' روز چهارشنبه در جلسه ستاد اشتغال بانوان به اعتبارات تخصیص یافته از سوی دولت برای اشتغال خانگی و توسعه اشتغال بانوان اشاره کرد و افزود: دولت دهم 200 میلیارد ریال برای تحقق این موضوع در سالهای 89 و 90 به استان زنجان اختصاص داده است.
وی، به ضرورت ارائه طرح های لازم و کافی برای ایجاد ظرفیت های اشتغال زایی در استان زنجان تاکید کرد و یادآورشد: تلاش برای تحقق برنامه ریزی های صورت گرفته در زمینه اشتغال خانگی و بانوان باید منجر به ایجاد اشتغال ماندگار و تضمین شده برای این قشر باشد و نتایج مثبتی برای استان به همراه داشته باشد.
رئوفی نژاد، به وجود منابع و ظرفیت های لازم بیش از گذشته در سطح استان برای ایجاد اشتغال خانگی و بانوان اشاره و اظهار کرد: ایجاد اشتغال خانگی و اشتغال برای بانوان از مصوبات مجلس و تاکیدات دولت است که باید در دستور کار تمامی متصدیان امور اشتغال و اشتغال زایی استان قرار گیرد.
استاندارزنجان، استفاده مناسب از اعتبارات اختصاص یافته به استان زنجان را یک ضرورت برای تمامی مسولان و مدیران حوزه اشتغال زایی دانست و گفت: استان زنجان تنها استانی است که اعتباری کلان را برای ایجاد ظرفیت های اشتغال خانگی دریافت کرده است و باید از این فرصت به نحو احسن استفاده کند.
وی، تشکیل گروههای اشتغال زایی در قالب تعاونی را تضمین شده ترین اقدام در این خصوص دانست و افزود: ایجاد اشتغال در قالب تعاونی ها تضمین اجرایی بیشتری دارد و مورد نظارت و ارزیابی است.
رئوفی نژاد، افزود: در زمان حاضر 500 طرح اشتغال زایی که قابلیت اشتغال زایی برای یک هزار و 500 نفر را دارند برای بررسی و اختصاص اعتبارات موردنیاز در دستور کار مسولان ذی ربط استان قرار دارد که برای اجرایی شدن این طرح ها اعتباری معادل 5/37 میلیارد ریال مورد نیاز است.
استاندار زنجان، به ضرورت ایجاد انگیزه در میان متقاضیان تاکید کرد و یادآورشد: در اجرای برنامه ریزی های صورت گرفته و اعطای تسهیلات نباید به سودآوری و ارزش افزوده دقت نظر داشت و باید به فکر ایجاد زمینه اشتغال برای بانوان و ایجاد اشتغال خانگی در سطح استان بود.
 

۳۰ دی ۱۳۸۹ ۰۸:۱۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید