اخبار

اشتغال ۱۱۵۶ نفر با بهره‌برداری از طرح‌های دهه فجر

اشتغال ۱۱۵۶ نفر با بهره‌برداری از طرح‌های دهه فجر
استاندار زنجان گفت: با بهره‌برداری از طرح‌های ایام‌الله دهه فجر برای هزار و ۱۵۶ نفر شغل ایجاد می‌شود

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان  اسدالله درویش امیری در جمع خبرنگاران  با بیان اینکه با بهره‌برداری از طرح‌های ایام‌الله دهه فجر، برای هزار و  ۱۵۶ نفر اشتغال ایجاد خواهد شد، افزود: طرح‌هایی که قرار است در این ایام به بهره‌برداری برسد، شامل ۷۶ طرح در حوزه صنعت بوده و سرمایه‌گذاری ارزی آن ۲۶ میلیون یورو در کنار ۲۱۸ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری ریالی بوده است.

وی از بهره‌برداری و کلنگ زنی ۶۰۵ پروژه عمرانی در استان طی ایام‌الله دهه مبارک فجر خبر داد و با اشاره به اینکه برای این تعداد پروژه در حدود ۵۲۶ میلیارد تومان اعتبار هزینه و یا تخصیص داده خواهد شد، ادامه داد: خوشبختانه گام‌های بسیار خوبی در حوزه صنعت برداشته‌شده که بیشترین سهم اشتغال استان نیز در این بخش است.

استاندار زنجان توجه به فعالیت و رونق شرکت‌های دانش‌بنیان را از اولویت‌های استان برشمرد و با یادآوری اینکه فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان باعث بروز استعدادهای قشر جوان شده و این قشر قادر خواهند بود در این زمینه عملکرد قابل قبولی از خود به نمایش بگذارند، افزود: باوجوداینکه معتقدیم اقدامات خوبی در طول چهار دهه اخیر صورت گرفته است، اما این بدان معنی نیست که مشکلاتی در طول این سال‌ها نداشته‌ایم ولی معتقدیم ضعف‌ها و قوت‌ها را باید در کنار یکدیگر دید و آن‌ها را تحلیل کرد.

درویش‌امیری در ادامه به اقدامات صورت گرفته در حوزه راه اشاره کرد و با بیان اینکه زنجان جزو استان‌هایی بوده که در این زمینه کارهای قابل توجهی انجام داده است، ادامه داد: اقدامات صورت گرفته در این زمینه را می‌توان از توسعه بزرگ‌راه‌ها و نیز خطوط ریلی که امکان تسهیل در عبور و مرور را فراهم کرده است، به عینه مشاهده کرد.

استاندار زنجان با بیان اینکه ملت ایران شایسته بهره‌مندی از توسعه همه جانبه را دارند و مسئولان نیز تلاش می‌کنند تا این توسعه محقق شود، تصریح کرد: یکی از این توسعه‌ها که همواره مورد تاکید مسئولان نظام بوده، اتفاق افتادن توسعه در مناطق روستایی است که در همین راستا شاهد بهره‌مندی ۷۷.۵ درصدی روستائیان استان از نعمت گاز بودیم و در ایام پیش رو نیز ۵۸ روستای دیگر به شبکه گاز وصل خواهند شد.

درویش امیری با اشاره به اینکه همه این کارها در شرایطی انجام شده که کشور در طول چهار دهه گذشته همواره با تحریم‌ها مواجه بوده و جنگ تحمیلی نیز در برهه‌ای اجازه تسریع در روند توسعه را نداد، خاطرنشان کرد: اگر می‌خواهیم عملکرد نظام را در طول چهار دهه گذشته مورد ارزیابی قرار دهیم، باید این موارد را در نظر بگیریم.

استاندار زنجان با تاکید بر اینکه با هر گونه فساد مالی و اداری در استان زنجان برخورد خواهد شد، گفت: اگر در استان کوچک‌ترین فساد مالی و اداری دیده شود با آن برخورد کرده و رسانه‌ها نیز موارد را بیان کنند.

درویش امیری پاک دستی و صداقت در مدیریت را به عنوان اصل مهم در مدیریت عنوان کرد و  افزود: دلیلی ندارد کسی را که دست آلوده دارد و پاک دست نیست بر مسند اداری بگذاریم.

وی با تاکید بر اینکه نباید در ارتباط با مدیران زیاد به مسئله بومی و غیربومی بودن دامن زده نشود، ادامه داد: بومی بودن را نباید صرفاً به معنای زنجانی بودن تلقی کنیم، بلکه همه کسانی که در اقلیم استان قرار دارند بومی زنجان بوده و از همه توان باید استفاده کرد.

استاندار زنجان با بیان اینکه  در برخی مواقع عده‌ای فقط زنجانی‌ها را بومی تلقی می‌کنند که این به مصلحت استان نیست، افزود: این امر باعث واگرایی بوده و آثار سو دارد.

درویش امیری با بیان اینکه رسانه‌ها نباید به فرهنگ بومی گرایی دامن بزنند، گفت: این دیدگاه باعث کند شدن کارها می‌شود. باید در رفتار سیاسی و مدیریتی گونه‌ای رفتار کنیم که استان را جامع ببینیم

۱۲ بهمن ۱۳۹۶ ۱۲:۰۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید