اخبار

پالایش کسب و کار برای دستیابی به آمار

پالایش کسب و کار برای دستیابی به آمار
معاون تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: کسب و کار این استان در حوزه تعاونی ها، شرکت ها و اصناف نیازمند پالایش برای دستیابی به آمار دقیق از فعالیت اقتصادی واقعی است.
 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان حمید دنیایی افزود: تاکنون بالغ بر 18 هزار شرکت در اداره کل ثبت اسناد این استان به ثبت رسیده است که بیش از چهار هزار مورد از آن را تعاونی ها تشکیل می دهند.
وی یادآورشد: ابر اساس اطلاعات کسب شده ز میان این 14 هزار شرکت باقی مانده حدود یک چهارم آنها فعال هستند.
دنیایی اظهار کرد: در آخرین پالایش انجام شده از بخش تعاون هم، حدود  یک چهارم تعاونی های ثبت شده فعال بودند.
معاون تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: این موضوع در میان اصناف هم صدق می کند و اگر تمام شرکتها، تعاونی ها و  جواز های کسب صادر شده  فعال بودند به حتم امروز استان با معضل بیکاری مواجه نبود.
وی خاطرنشان کرد: تعدادی از این شرکت ها و تعاونی ها به سبب فقدان و یا به روز رسانی  تکنولوژی  و در نهایت عدم  توجیه اقتصادی از گردونه فعالیت خارج شده اند.
دنیای ادامه داد: فعالیت برخی دیگر متناسب با نیاز مقطع زمانی خاصی بود و پس از سپری شدن آن زمان همچون تعاونی های مصرف دوران جنگ، در عمل ماهیت و توجیه اقتصادی برای فعالیت را از دست داده اند.
معاون تعاون اداره کل تعاون و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: ماهیت کار تعاونی می گوید افرادی که توان کار، تجربه لازم و اطلاعات کافی دارند اما سرمایه ندارند در قالب تعاونی گرد هم می آیند و دولت موظف به حمایت از آنهاست.
وی تاکید کرد: این گرد هم جمع شدن، به حتم به معنای اشتغال نیست، افرادی که  اقدام به تاسیس تعاونی می کنند باید طرحی را ارائه کنند که توجیه اقتصادی داشته باشد تا منجر به اشتغال شود.
زنجان یک هزار تعاونی فعال دارد و پالایش تعاونی های این استان از ابتدای سال 94 آغاز و اجرا شده است
.

۱۶ بهمن ۱۳۹۶ ۰۹:۵۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید