اخبار

اشتغال روستایی یکی از محورهای مورد نظر نظام بودجه‌ریزی است/

اشتغال روستایی یکی از محورهای مورد نظر نظام بودجه‌ریزی است/
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان با بیان اینکه اشتغال روستایی یکی از محورهای مورد نظر نظام بودجه‌ریزی است که باید از آن استفاده شود، گفت: اشتغال‌زایی روستایی صرفا در رابطه با موضوعات کشاورزی و دامداری نیست.
 

شهرام طهماسبی در نشست مشترک با اعضای هیأت مدیره کانون کارآفرینان استان زنجان و بازدید از واحدهای کسب و کار پارک علم و فناوری دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان، با بیان اینکه ایجاد زیرساخت توسعه و پیوست آنها با مباحث علمی از وظایف سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی است، اظهار کرد: همچنین گردآوری مجموعه‌ای از نظام اداری برای پیشبرد برنامه توسعه‌ نیز از دیگر وظایف این سازمان است.

وی با اشاره به اینکه اثرات منحل شدن هشت ساله سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی همچنان نیز قابل رؤیت است، تصریح کرد: در صورت عدم وجود نظام برنامه‌ریزی و دیده نشدن این مهم، مشکلاتی در سطح کشور ایجاد می‌شود که برای ترمیم آن باید سال‌ها زمان گذاشته شود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان با بیان اینکه به کار تیمی اعتقادی وجودی ندارد، ابراز کرد: تعقل دانشگاهی باید به کمک بخش‌های دولتی و خصوصی در کشور آمده و یک هم‌افزایی در این راستا منجر شود.

طهماسبی با اشاره به اینکه جزیره‌ای کار کردن با ما اخت شده و این موضوع پیش از انقلاب نیز وجود داشته است، گفت: سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان، هر کجا که امکان انتقال بین علم و عمل وجود داشته باشد، آماده اتصال این حلقه است.

وی با بیان اینکه کارآفرینی و شرکت‌های دانش‌بنیان دو بالی بوده که باید به هم پیوند زده شوند، اظهار کرد: یک کارآفرین باید با حوزه دانش‌بنیان ارتباط داشته باشد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان با تاکید بر اینکه باید در زمینه‌های اقتصادی ورود و اقتصاد را فعال و ارزش افزوده ایجاد کنیم، تصریح کرد: در اشتغال باید به دنبال ظرفیت‌های اقتصادی و ایجاد ارزش افزود بود که در آن صورت نیز اشتغال به خودی خود ایجاد می‌شود.

طهماسبی با بیان اینکه ما یک درصد جمعیت جهان را داریم، افزود: اما ارزش اقتصادی ایجاد شده ما 50 درصد ظرفیت‌مان است، در حالی که ایجاد یک درصد ارزش اقتصادی معادل ایجاد چندین میلیون شغل است.

وی با بیان اینکه اگر کانون کارآفرینان استان زنجان هدف خود را بر روی بارور کردن اقتصاد معطوف کند، اشتغال نیز ایجاد خواهد شد، گفت: ظرفیت‌های خوبی در این زمینه در قانون وجود دارد که از آن استفاده نکرده‌ایم و قانون‌گذار ظرفیت بودجه‌ای را نیز در نظر گرفته است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان در ادامه با بیان اینکه اشتغال‌زایی روستایی صرفا در رابطه با موضوعات کشاورزی و دامداری نیست، خاطرنشان کرد: باید ظرفیت‌هایی در روستا ایجاد شود تا به عنوان مثال یک فارغ‌التحصیل حوزه آی تی در روستا مستقر شود.

طهماسبی با بیان اینکه اشتغال روستایی یکی از محورهای مورد نظر نظام بودجه‌ریزی است که باید از آن استفاده شود، افزود: 30 درصد جمعیت ما روستایی بوده، اما 26 درصد ارزش اقتصادی تولید شده در بخش کشاورزی است.

۱۷ بهمن ۱۳۹۶ ۱۳:۰۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید