اخبار

جذب تسهیلات اشتغال روستایی بایدجدی گرفته شود

جذب تسهیلات اشتغال روستایی بایدجدی  گرفته شود
نماینده عالی دولت در استان زنجان گفت: بخشداران و فرمانداران جذب تسهیلات برای اشتغال پایدار روستایی را جدی بگیرند.
 

منطقه زنجان، اسدالله درویش‌امیری با تاکید بر اینکه نظام جمهوری اسلامی طی 39 سال گذشته با پشتیبانی مردم و به برکت خون شهدا استوار بوده است، اظهار کرد: طی این چهل سال ملت شاهد حوادث گوناگون بوده‌اند و تلخی‌ها و شیرینی‌های زیادی چشیده‌اند ولی وحدت و همدلی که بین ملت بود از خداپرستی، دینداری، عشق به اهل‌بیت (ع) و ایرانی بودن نشات می‌گرفت.

 

استاندار زنجان ادامه داد: یکی از هنرهای بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی این بود که از هر ظرفیتی به تناسب استفاده می‌کرد. عشق ملت ایران به ایرانی بودن‌شان یکی از این فرصت‌ها بود و امام از این مولفه نیز غافل نماندند؛ در واقع امام به خوبی واقف بودند که در ایران ادیان و اقوام گوناگون زندگی می‌کنند، به همین خاطر توانستند همه اقوام و ادیان را زیر پرچم جمهوری اسلامی بیاورند و خیلی از همین اقوام در دفاع مقدس فرزندان‌شان را تقدیم نظام کردند.

 

وی با تاکید بر اینکه کماکان باید بر این ریسمان چنگ بزنیم، افزود: همه ما باید تحت رهبری رهبر معظم انقلاب و در حمایت قانون اساسی، با صلابت و اقتدار در عرصه‌های داخلی و خارجی بایستیم. طی سال‌های گذشته، گاهی همه قدرت‌های سلطه طلب در برابر ملت ایران ایستاده است ولی ملت توانسته‌اند که با حمایت رهبر معظم انقلاب و بنیانگذار این انقلاب، قدرت خود را به رخ جهانیان بکشند.

 

درویش‌امیری تصریح کرد: پیروزی انقلاب اسلامی هیبت آمریکا را در هم شکست. آمریکا یک کشور توسعه یافته است ولی ابهت سیاسی چهل سال قبل را ندارد. یکپارچگی ملت ایران، قدرت جمهوری اسلامی را به رخ جهانیان کشید و در طول این سال‌ها، زمینه را برای به دست آوردن موفقیت‌های زیادی فراهم کرد. امروز ایران در عرصه علمی و قدرت دفاعی کم نظیر است و در حوزه تولید، صنعت، توسعه راه‌های کشور و توسعه شهری و روستایی، گسترش آموزش عالی، گسترش بهداشت و درمان به خودکفایی رسیده است.

 

استاندار زنجان با تاکید بر اینکه متاسفانه گاهی مافیای قاچاق اجازه نمی‌دهد که تولید ما خوش بدرخشد، یادآور شد: باید مردم نسبت به آینده امید داشته باشند. انقلاب ما، انقلاب عدالت و پاک دستی، انقلاب اخلاق، انقلاب منطق و انقلاب پابرهنگان و مظلومان بود. باید فرصت را غنیمت بشماریم و به یاد شهدای گلگون کفن، کینه‌های کهنه را به فراموشی بسپاریم و متواضعانه به یکدیگر محبت کنیم.

 

وی خاطرنشان کرد: باید اختلافات را کنار بگذاریم و نگذاریم که کلام مقدس انقلاب اسلامی در دل و جان آیندگان ما کمرنگ شود؛ چرا که یاس و ناامیدی به دنبال دارد. مردم ما بزرگ‌ترین سرمایه اجتماعی ما هستند. جمهوری اسلامی و نظام، عهد و پیمانی با مردم بسته است که باید کماکان باید پابرجا باشد و نظام در اجرای این پیمان باید در خدمت مردم باشد. همچنین همه ارکان نظام باید به این پیمان متعهد باشند.

 

درویش‌امیری تصریح کرد: حقوق مردم در حوزه اجتماعی، اقتصادی، امنیت و رفاه اجتماعی باید تامین شود. قانون اساسی میثاق نامه بین ملت و نظام است و یکی از راه‌های مهم که به اداره کشور کمک می‌کند این است که باید جلوی بی نظمی و هرج و مرج گرفته شود؛ در واقع قانون باید توسط مسئولان و مردم به عمل منتج شود. جمهوری اسلامی نیز گام‌های اساسی برداشته است. ما تمدن بیش از 8000 سال داریم و لیاقت ملت این است که قدم‌های بزرگ‌تری برداشته شود.

 

نماینده عالی دولت در استان زنجان با تاید بر اینکه می‌توانیم در دنیا به عنوان یک حکومت اسلامی خوش بدرخشیم، تاکید کرد: باید همه باهم و به دور از دعوای جناح‌های سیاسی متحد باشیم . امروز با استقرار دهیاران و تامین بخشی از منابع مالی، توقع از روستاها بالا رفته است. دهیاران آخرین پل ارتباطی بین مردم و دولت هستند و دهیار باید برای حفظ جایگاه خود تلاش کند.

 

   

درویش‌امیری با تاکید بر اینکه بی‌توجهی به روستاها ضرر زیادی به کشور متحمل می‌کند، ادامه داد: مهمترین برنامه‌های که برای خدمات روستایی داریم، ارائه تسهیلات در جهت اشتغال پایدار است. خوشبختانه دولت 12 هزار میلیارد تومان تسهیلات تکلیفی کم بهره برای اشتغال پایدار در روستاها، مناطق عشایری و شهرهای زیر 10 هزار نفر در نظر گرفته است و سهم استان زنجان 285 میلیارد تومان است.

 

استاندار زنجان تصریح کرد: دریافت این تسهیلات هیچ محدودیت و سقفی ندارد و جالب آنکه در هیچ بخشی تسهیلات کم بهره تا این سقف نداریم. باید اشتغال پایدار را برای روستاییان تعریف کنیم و ناچاریم در برخی مناطق از شغل‌های کشاورزی که نیازمند آب است دست بکشیم و آن را با مشاغل کم مصرف جایگزین کنیم؛ در واقع هر جا دهیار اهل ذوق و فکر و بهره‌گیری از تفکر دیگران باشد، آن روستا آباد می‌شود.

 

۱۸ بهمن ۱۳۹۶ ۱۰:۴۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید