اخبار

تولیدکنندگان صنایع دستی باید به علم روز مجهز شوند

تولیدکنندگان صنایع دستی باید به علم روز مجهز شوند
مدیر حوزه علمیه مسجد جامع زنجان گفت :تولیدکنندگان صنایع دستی باید تفکرات سنتی را در تولید صنایع دستی کنار گذاشته و به علم روز مجهز شوند

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون استان زنجان وبه نقل از خبرگزاری فارس آیت‌الله  حاج سیدمحمد حسینی  در بازدید از شرکت تعاونی مادر تخصصی صنایع دستی استان زنجان،  صنایع دستی را سرشار از اصالت و لطافت عنوان کرد و اظهار داشت: اگر صنایع دستی به صورت علمی و آکادمیک تولید شوند دیگر نیازی نیست به بحث صادرات آن فکر کنیم، زیرا مقابله با اجناس خارجی ما را به رقابت سنگین در داخل کشور واخواهد داشت.
وی با بیان اینکه مردم به جنس اصیل و با اصالت علاقه دارند، ولی از محل تهیه آن اطلاعی ندارند، توصیه کرد: اگر تولیدکنندگان صنایع دستی تفکرات سنتی 50 سال قبل را کنار بگذارند و خود را مجهز به علم روز کنند، دغدغه فروش و بازاریابی نخواهند داشت.
آیت‌الله حسینی در پایان پیشنهاد کرد، حاضر است برای شناسایی محصولات صنایع دستی استان زنجان مکانی از مسجد جامع زنجان را که عموماً مورد بازدید گردشگران قرار می‌گیرد برای فروش و نمایشگاه دائمی این محصولات در اختیار شرکت تعاونی مادر تخصصی صنایع دستی استان زنجان قرار دهد.
در ادامه این دیدار مدیر‌عامل شرکت تعاونی مادر تخصصی صنایع دستی استان زنجان از تاسیس پایلوت و سایت تولید و فروش صنایع دستی و هنرهای سنتی در 33 رشته در دو نقطه شهر زنجان خبرداد و گفت: پایلوت مربوط به روبه‌روی رختشویخانه زنجان است که قصد داریم در وسعت 700 متر مربع نمایشگاه صنایع دستی را تا عید در آنجا دایر کنیم.
فرهاد شایگان اضافه کرد: در این مرکزها 33 غرفه فروش و تولید صنایع دستی در 33 رشته فعالیت خواهند داشت و در کنار آنها سفره خانه سنتی و موزه نیز دایر می‌شود

۷ بهمن ۱۳۸۹ ۰۸:۱۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید