اخبار

۱۸۶۶ فرصت شغلی برای مددجویان استان زنجان فراهم شده است

۱۸۶۶ فرصت شغلی برای مددجویان استان زنجان فراهم شده است
مدیرکل کمیته امداد استان زنجان به آموزش‌های مهارتی و زندگی به ۲۲ هزار نفر اشاره کرد و گفت: در ۱۰ ماهه امسال یک هزار و ۸۶۶ فرصت شغلی برای مددجویان فراهم شده است

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان به نقل ازخبرگزاری تسنیم هدایت صفری ضمن گرامیداشت ایام دهه فجر و پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی اظهار داشت: کمیته امداد یک ریشه و تفکر اسلامی دارد و کار ائمه اطهار را امروزه در جامعه اسلامی انجام می‌دهد.

وی با بیان‌ اینکه کمیته امداد 22 روز بعد از پیروزی شکوهمند اسلامی به دستور حضرت امام خمینی(ره) تاسیس شد تصریح کرد: افزایش همبستگی‌های اجتماعی و ایجاد همدلی بین اقشار مختلف مردم از اهداف مهم این سازمان است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان زنجان این سازمان را بال عاطفی نظام‌ اسلامی برشمرد و گفت: کمیته امداد بستر کمک کردن مردم و خیران به نیازمندان را فراهم می‌کند و نیاز نیازمندان در جامعه اسلامی برطرف می‌شود.

وی تقویت سرمایه‌های اجتماعی و کاهش آسیب‌های اجتماعی را از اهداف کمیته امداد دانست و گفت: هرچقدر سرمایه‌های اجتماعی تقویت شود به طور یقین آسیب‌های اجتماعی کاهش می‌یابد.

صفری رویکرد کمیته امداد را در دهه چهارم انقلاب توانمندسازی دانست و عنوان کرد: تلاش ما این است خانواده‌های نیازمند را در یک بازه زمانی مشخص و بطور هدفمند توانمندسازی فکری، اجتماعی، روانی، معیشتی و اقتصادی نماییم تا از بدنه حماینی خارج شوند.

ارائه آموزش‌های مهارتی به 22 هزار نفر

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان زنجان با بیان اینکه در 9 ماهه نخست امسال بیش از 22 هزار نفر از خانواده‌های تحت پوشش در سطح استان را آموزش خانواده دادیم، گفت: آموزش‌هایی از قبیل مهارت‌های ارتباطی، کنترل خشم، مدیریت منابع و مدیریت مصارف و آگاهی سازی به جامعه هدف تا بتوانند مدیریت منزل داشته باشند و همین موضوع علاوه بر توانمندسازی خانواده‌ها می‌تواند در راستای کاهش طلاق موثر باشد.

این مقام مسئول با ابراز خرسندی از پیامدهای آموزش‌های زندگی و مدیریت منازل گفت: آموزش‌هایی به نوعروسان که از بدنه حمایتی کمیته امداد هستند داده می‌شود و همین امر سبب شده است کمتر از یک درصد این نوعروسان در سطح کشور کارشان به طلاق ختم شود.

اعزام مددجویان به اماکن زیارتی

صفری با بیان اینکه کمیته امداد توانست امسال بیش از 3 هزار و 300 نفر را در 9 ماهه نخست امسال به مکان‌های زیارتی مشهد، قم و کربلا اعزام کند، خاطرنشان کرد: این افراد برای نخستین بار در طول زندگی خود به شهرهای زیارتی اعزام شدند.

وی گفت: روز جمهه 13 بهمن 42 نفر برای نخستین‌ به کربلا اعزام شدند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان زنجان یکی از رویکردهای این سازمان را ایجاد اشتغال در جامعه برشمرد و گفت: در 10 ماهه نخست امسال توانستیم یک هزار و 866 فرصت شغلی را در جامعه ایجاد کنیم که این میزان اشتغال با اعتباری افزون بر 251 میلیارد ریال انجام شده است.

وی افزود: در کنار این تعداد اشتغالزایی توانستیم 141 کاریابی را انجام دهیم.

صفری با ابراز خرسندی از ارتباط خوب کمیته امداد با اداره‌کل فنی و حرفه‌ای استان زنجان گفت: 4 هزار و 396 نفر آموزش‌های فنی و حرفه‌ای دیدند که در حوزه کارآفرینی، توسعه و پایدارسازی، مهارت آموزی و حرفه آموزی دانش‌آموزان دبیرستانی بوده است.

وی از شناسایی 700 نفر از جامعه هدف به عنوان توانمند شده در حوزه اشتغال خبر داد و گفت: به لطف خدا این رویکرد تا پایان سال ادامه دارد و بتوانیم برای این نفرات جشن خودکفایی بگیریم.

صفری خاطرنشان کرد: در چند سال گذشته توانسته‌ایم بیش از 2 هزار نفر را در طرح‌های اشتغال خودکفایی توانمندسازی کنیم.

اعطای پنل‌های خورشیدی

وی از تفاهمنامه کمیته امداد با شرکت برق منطقه‌ای زنجان خبر داد و گفت: هماهنگی‌های این طرح با مرکز صورت گرفته است و مقرر شده است به شکل پایلوت برای 50 نفر از کسانی که وام 25 میلیون تومانی مشاغل خانگی دریافت کردند پنل‌های خورشیدی در منزل این افراد نصب شود که علاوه بر تامین برق این مددجویان، بتوانند مابقی انرژی را به اداره برق بفروشند.

این مقام مسئول گریزی به طرح‌های کشت زعفران، کشت گل محمدی و پرورش شترمرغ و بلدرچین اشاره کرد و گفت: این طرح‌ امسال در شهرستان‌های استان برای مددجویان اجرا شد.

وی گستردگی وظایف کمیته امداد را بسیار وسیع دانست و تاکید کرد: هدف کمیته امداد این است که مددجویان این نهاد به یک درآمد ثابت ماهیانه دست یابند.

صفری گریزی به طرح اکرام ایتام زد و گفت: استان زنجان در آمار شش ماهه نخست امسال کشوری رتبه نخست را بدست آورد.

افزایش سرانه هر یتیم به 300 هزار تومان

وی گریزی به افزایش سرانه یتیم در زنجان زد و گفت: سرانه یتیمی که در سال گذشته 140 هزار تومان بود در شش ماهه نخست امسال به 276 هزار تومان افزایش یافت.

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان ابراز کرد: امیدواریم این رقم تا پایان امسال به 300 هزار تومان برسد.

وی گریزی به طرح محسنین زد و گفت: این طرح در حالی به بیش از 140 هزار تومان رسیده است که سال گذشته این رقم 60 هزار تومان بود و به لطف خدا تا پایان سال طرح محسنین به 150 هزار تومان خواهد رسید.

صفری در ادامه گریزی به موضوع زکات زد و عنوان کرد: استان زنجان توانست در زکات فطره در سطح کشور رتبه دوم کشوری را به دست بیاورد.

جمع‌آوری 8.2 میلیارد تومان زکات

وی با بیان اینکه در 10 ماهه نخست امسال بیش از 8 میلیارد و 200 میلیون تومان زکات جمع‌آوری شده است، خاطرنشان کرد: این مبلغ اعم از زکات واجب، زکات مستحب و زکات فطره است که تا پایان سال هدف گذاری کرده‌ایم این مبلغ به 9 میلیارد و 400‌ میلیون تومان برسد که امیدواریم بتوانیم به 10 میلیارد نزدیک شویم.

این مقام مسئول با بیان اینکه مقدار زکات استان در سال 94 حدود 5 میلیارد و 700 میلیون تومان بود، تصریح‌ کرد: این رقم در سال 95 حدود 8.5 میلیارد تومان بود.

وی به زلزله استان کرمانشاه اشاره کرد و گفت: بعد از زلزله شاهد کمک‌های مردمی و انسان‌دوستانه بودیم و استان زنجان هم از قافله عقب نماند.

صفری با بیان اینکه کمک‌های نقدی و غیر نقدی مردم استان زنجان به کمیته امداد 5 میلیارد و 275 میلیون تومان کمک کردند، گفت: 4 میلیارد و 900 میلیون تومان کمک‌های غیرنقدی بود در قالب 51 دستگاه کامیون و نیسان وانت به استان کرمانشاه ارسال شد و ما بقی مبالغ نقدی هم‌ به مرکز ارسال شده است‌.

وی با ابراز خرسندی از اقدام فوق‌العاده انسان دوستانه میثم نصیری قهرمان کشتی ایران گفت: این ورزشکار به تاسی از پهلوان تختی به عنوان سفیر کمیته امداد همت کرد و دو مدال‌ طلای خود را به نفع زلزله‌زدگان به فروش خواهد گذاشت‌.

احداث 100 واحد مسکونی در کرمانشاه

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان زنجان در ادامه از احداث 100 واحد مسکونی مددجویان در استان کرمانشاه خبر داد و گفت: بابت هر واحد مسکونی 10 میلیون تومان کمیته امداد استان زنجان به مددجویان استان کرمانشاه کمک خواهد کرد.

وی استان زنجان را جزو استان‌های خوبی دانست که به خوبی کمک‌های مردمی جمع‌آوری کرده است، گفت: هدف‌گذاری احداث واحدهای مسکونی 60 واحد بود ولی کمیته امداد استان زنجان همت کرده است تا 100 واحد مسکونی را احداث کند.

۱۹ بهمن ۱۳۹۶ ۱۲:۱۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید