اخبار

امسال هیچ بنگاه اقتصادی در زنجان تعطیل نشده است

امسال هیچ بنگاه اقتصادی در زنجان تعطیل نشده است
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: امسال علاوه بر آنکه هیچ بنگاه اقتصادی در این استان تعطیل نشده، تا حد امکان برای فعال نگاه داشتن واحدهای تولیدی مشکل دار نیز کمک شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان محمد رضا یوسفی  در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در برنامه ای که وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای سال جاری در حمایت از افراد تحت پوشش بیمه بیکاری ابلاغ کرده بود، این تعداد به سه هزار و 700 نفر می رسید.
وی یادآورشد: این رقم به هر میزان که کاهش پیدا کند، به همان مقدار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در حمایت از کار و اشتغال موجود موفق عمل کرده است.
یوسفی اظهار کرد: امسال به جای آنکه سه هزار و 700 نفر تحت پوشش بیمه بیکاری قرار گیرند، با اقدامات حمایتی انجام شده، سه هزار و 146 نفر از مقرری بیمه بیکاری برخوردار شدند و زنجان در نیمه نخست سال رتبه اول کشوری را در این زمینه کسب کرد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: طی سال جاری 612 کارگر که در واحدهای تولیدی مشکل دار فعالیت می کردند و هر لحظه امکان داشت شغل خود را از دست بدهند، شناسایی و مورد حمایت قرار گرفتند.
وی خاطرنشان کرد: 77 بنگاه اقتصادی مشکل دار شناسایی و حمایت و به حفظ اشتغال 11 بنگاه دیگر هم کمک شد.
یوسفی ادامه داد: امروز با افتخار می توان اعلام کرد که در سال جاری هیچ بنگاه تولیدی در این استان تعطیل نشد و اگر واحد تولیدی تعطیل است، این موضوع مربوط به گذشته می شود.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: در مجموع 203 نفر از مقرری بگیران با دریافت آموزش های فنی و حرفه ای و تسهیلات بانکی بار دیگر به چرخه کار و فعالیت اقتصادی بازگشتند.
وی اضافه کرد: 1234 نفر از مقرری بگیران برای دریافت آموزش های فنی و حرفه ای به این سازمان و 2 نفر به نهضت سواد آموزی معرفی شدند.
یوسفی تاکید کرد: در مجموع از محل منابع مربوط به حمایت های بیمه بیکاری موفق به صرفه جویی بیش از 65 میلیارد ریال در صندوق بیمه بیکاری در استان شدیم.
۲۴ بهمن ۱۳۹۶ ۰۸:۰۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید