اخبار

فعالیت22 گروه همیار زنان سرپرست خانوار بهزیستی زنجان

فعالیت22 گروه همیار زنان سرپرست خانوار بهزیستی زنجان
مدیر کل بهزیستی استان زنجان ، با بیان اینکه 22 گروه همیار تحت پوشش بهزیستی در سطح استان فعال هستند گفت: از ابتدای سال 1379 گروه های همیار در بهزیستی تشکیل شده و در حال حاضر نزدیک به 150 نفر از زنان و دختران سرپرست خانوار مشغول فعالیت هستند.
فعالیت22 گروه همیار زنان سرپرست خانوار بهزیستی زنجان
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان به نقل از روابط عمومی بهزیستی استان زنجان ، محمد محمدی گفت: گروههای همیار گروهی با فعالیت دو سویه،  متقابل و افقی هستندکه با توانایی‌ های کم و بیش یکسان تلاش می کنند توانایی‌های یکدیگر را تکمیل نموده یا کمبود‌های خود را  جبران نمایند .
 وی اظهار نمود: حمایت‌های مادی و معنوی از زنان سرپرست خانوار و اشتغال‌زایی پایدار از مهم‌ترین اهداف بهزیستی به شمار می‌رود از این‌ رو طرح گروه‌های همیار بهزیستی استان همگام با سایر استان‌های کشور جهت راه‌اندازی فعالیت‌های تولیدی تشکیل و به مرحله اجرا درآمده است.
این مقام مسئول تشکیل گروه های همیار را عمده ترین راهکار توانمند سازی زنان سرپرست خانوار عنوان نمودو تصریح کرد:هر کدام از گروههای همیار ، متشکل از 5 الی 7 نفر از زنان  و دختران سرپرست خانوار هستند که در زمینه های مختلف به فعالیت و تولید می پردازند.
محمدی شناسایی زنان سرپرست خانوار توانمند،علاقه مند وفعال درزمینه کسب وکار ، تشکیل جلسه ودعوت از زنان ودختران خود سرپرست تحت پوشش ، دریافت فرمهای مربوطه ثبت شرکت تعاونی از اداره ، انتخاب نام شرکت واعلام به اداره ثبت و تعاون ، دریافت مجوزتأسیس واساسنامه گروه و شروع به فعالیت گروه ورسمیت شناختن را از نحوه تشکیل گروه های همیار برشمرد و افزود: برای هر گروه همیار اعتباری بالغ بر 300 میلیون ریال توسط بهزیستی هزینه می گردد.
وی  فراهم نمودن زمینه‌های مشارکت خدمت‌گیرندگان در حل مسائل اجتماعی اقتصادی مربوط به خود ، تغییر نگرش جامعه هدف و منافع حاصل از خدمات ،  شناساندن استعداد قابلیت‌های فردی و جمعی جامعه هدف و  فراهم آوردن و تبدیل توانایی‌های بالقوه فرد به  بالفعل ، تلاش در جهت افزایش اعتماد به نفس و قدرت تصمیم‌گیری خدمت‌گیرندگان در حل مشکلات و  فراهم نمودن زمینه‌های رشد استعداد‌ها و مساعدت جهت ارتقاء دانش و آگاهی خانواده  را از دیگر اهداف اساسی تشکیل و گسترش گرو های همیارعنوان نمود.
وی با اشاره به افتتاح دو گروه همیار مینا کاری و ملیله کاری با اشتغال 11 نفر در شهرستان زنجان افزود:   توانمندسازی زنان سرپرست خانوار موجب بهبودزندگی آنها می شود.
وی گفت: در حال حاضر 3 گروه همیار در شهرستان ابهر ، 6 گروه در شهرستان خدابنده ، 4گروه در شهرستان خرمدره و 5گروه در شهرستان زنجان تحت نظارت اداره کل بهزیستی استان زنجان فعالیت می نمایند.
۲۴ بهمن ۱۳۹۶ ۰۹:۱۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید