اخبار

معاون استاندار زنجان: نقش سرمایه های خرد در تعاونی ها فراموش شده است

معاون استاندار زنجان: نقش سرمایه های خرد در تعاونی ها فراموش شده است
معاون هماهنگی امور عمرا نی استاندار زنجان گفت: تعاونی ها برای گردآوری سرمایه های خرد در مسیر اجرای طرح های بزرگ شکل می گیرند اما در سال های گذشته این سرمایه های خرد در شکل گیری تعاونی ها مغفول مانده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،‌کار و رفاه اجتماعی استان زنجان مهرداد سلطانی  بیان کرد: باید در زمینه آسیب شناسی تعاونی ها دقت کرد که اساس شکل گیری آنها همگرایی سرمایه های خرد است.

وی تاکید کرد: اتکا به تسهیلات حمایتی دولت، نباید به بهانه ای برای شروع فعالیت این تشکل های اقتصادی تبدیل شود.

سلطانی اظهار کرد: زمانی که سرمایه های خرد در نظر گرفته نمی شود و اعضا با تکیه بر تسهیلات دولتی قصد آغاز فعالیت دارند، به آسانی با عدم تحقق این تسهیلات دچار مشکل می شوند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار زنجان خاطرنشان کرد: علت تعطیلی و غیرفعال بودن بسیاری از تعاونی ها در این استان، شکل گیری آنها بر اساس پیش بینی دریافت تسهیلات است و با قطع این تسهیلات، اعضا در تامین مالی دچار مشکل شده اند.

وی ادامه داد: در صورتی که چهار هزار تعاونی شکل گرفته در این استان از ابتدا بر اساس گردآوری سرمایه های خرد شکل می گرفت به حتم می توانست اقتصاد زنجان را متحول کند.

سلطانی یادآور شد: پاشنه آشیلی که امروز فعالیت تعاونی ها را تهدید و با آسیب روبرو می کند، همین امیدواری اعضا به دریافت تسهیلات دولتی است.

زنجان بیش از چهار هزار تعاونی داشت که پس از پالایش اولیه تعداد آنها به یکهزار مورد کاهش یافت.

۳۰ بهمن ۱۳۹۶ ۱۰:۲۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید