اخبار

۱۱هزار نفر برای دریافت تسهیلات اشتغال روستا ثبت نام کردند

۱۱هزار نفر برای دریافت تسهیلات اشتغال روستا ثبت نام کردند
مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان زنجان به پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی اشاره کرد و گفت: تاکنون ۱۱ هزار نفر ثبت‌نام کرده اند وپرونده ۸ هزار و ۵۵۵ طرح مورد بازرسی قرار گرفته است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان محمد رضا یوسفی  به پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری  اشاره کرد و افزود: سهم استان زنجان از مجموع تسهیلات کشوری  ۱۰۰ میلیارد تومان است و نرخ این تسهیلات درروستاها ۶ درصد و در شهرهای کمتر از ۱۰ هزارنفرجمعیت ۱۰ درصد بوده است.    

وی اظهار کرد: در این طرح متقاضیان می‌توانند به سامانه کارا مراجعه و درخواست خود را ثبت کنند و همه مراحل دریافت تسهیلات به صورت الکترونیکی است و تاکنون ۱۱ هزار نفر ثبت‌نام کردند و پرونده و ۸ هزار و ۵۵۵ طرح روستایی مورد بازرسی قرارگرفته است.

مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت:

پس ازنام نویسی دستگاه‌های ذی‌ربط درخواست‌ها را بررسی و به بانک‌های عامل  بانک توسعه تعاون، صندوق کارآفرینی وامید، بانک کشاورزی و پست بانک‌ها ارجاع می‌دهند و توسعه اشتغال پایدار در مناطق روستایی و پایداری مشاغل از اهداف این طرح است.

یوسفی ابراز کرد: تزریق این اعتبارات در روستاها به رونق اقتصادی کمک می کند و مانع مهاجرت روستاییان به شهرها می‌شود.

وی گفت: پرداخت تسهیلات از هفته آینده به متقاضیان پرداخت می‌شود و با پرداخت این تسهیلات، شاهد ایجاد اشتغال از نوع پایدار که از نیازهای اساسی مناطق روستایی است خواهیم بود.

مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان زنجان تصریح کرد: خوشبختانه تاکنون استقبال روستاییان استان زنجان از ثبت‌نام در سامانه بسیار خوب بوده است.

 

۷ اسفند ۱۳۹۶ ۱۳:۴۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید