اخبار

مدیریت درمان استان زنجان گواهینامه بین المللی ایزو دریافت کرد

مدیریت درمان استان زنجان گواهینامه بین المللی ایزو دریافت کرد
مدیر درمان تامین اجتماعی استان زنجان گفت: با استقرار سیستم مدیریت کیفیت، مدیریت درمان استان زنجان و 5 مرکز درمانی تابعه (پلی کلینیک حکیم هیدجی ، درمانگاههای روزبه زنجان ، شفای ابهر، شهدای خرمدره و سهروردی خدابنده) و دفتر اسناد پزشکی این استان دارای گواهینامه بین المللی استاندارد ایزو 9001-2015 شد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان به نقل از موج رسا علی محمدی اظهار کرد: اقدامات و برنامه ریزی جهت دریافت گواهینامه ایزو با تدوین تمامی فرآیندها و آموزش گسترده تیم‌های ممیزی از اوایل سال 95 آغاز شد و با انجام ممیزی داخلی توسط تیم ممیزی ستاد مدیریت درمان ، استقرار آزمایشی استاندارد ایزو و نهایتا انجام ممیزی نهایی توسط شرکت صادر کننده گواهینامه در بهمن ماه سالجاری، موفق به دریافت گواهینامه ایزو 9001-2015 برای ستاد مدیریت درمان و 6 واحد تابعه شدیم.

وی با اشاره به اینکه بهبود کیفیت خدمات در سایه استقرار استاندارد ایزو با دقت و سرعت بیشتری حاصل می‌گردد، تصریح کرد: آنچه مهم است باید به موضوعات نگاه سیستماتیک داشته باشیم و نواقص و کمبودها را به فرصت تبدیل کنیم. 

محمدی برنامه محور بودن، امانتداری، پاکدستی ، رازداری در امور درمان بیماران، کرامت انسانی در رفتار حرفه ای مدیران وکارکنان، قانون مداری، عدالت محوری و همبستگی سازمانی با تکیه بر حفظ یکپارچگی کالبدی و عملکردی را از ارزشهای مهم مدیریت درمان استان برشمرد و عنوان کرد: تخصص گرایی در سایه جذب بهترین نیروهای انسانی و آموزش و بالندگی آنها از اهم برنامه‌های ستاد مدیریت درمان است.

وی همچنین تداوم استقرار استاندارهای اعتبار بخشی در بیمارستانها و مدیریت کیفیت در کلیه مراکز تابعه را خواستار شد و تاکید کرد: بهبود مستمر و روزآمد خدمات درمانی و همچنین دریافت گواهینامه ایزو زمانی ارزش خود را نشان می‌دهد که مراجعین و بیمه شدگان به مراکز درمانی، با آرامش خاطر و  روی گشاده از خدمات درمانی ما رضایت داشته باشند.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان زنجان تمرکز بر شاخصهای موثر بر رضایتمندی ذینفعان را ارتقاء تکریم مشتریان، ساماندهی نظام پیشنهادات و افزایش تعامل با ذینفعان اعلام کرد و گفت: امروز در دورانی زندگی می‌کنیم که باید با اجرای مدیریت مشارکتی و تکیه بر خرد جمعی و سلامت کاری کارکنان و با تلاش مستمر در مسیر تعالی و سرآمدی همسو با راهبردهای کلان سازمان گام برداریم.

محمدی در پایان استقرار سیستم مدیریت کیفیت در ستاد مدیریت درمان، درمانگاههای تابعه و دفتر اسناد پزشکی این استان را حاصل رهنمودها و پشتیبانیهای مدیر عامل سازمان، مدیران ساعی ستاد مرکزی و همت و تلاش گسترده کارشناسان و مجموعه کارکنان پرتلاش دانست و این موفقیت چشمگیررا به آنان تبریک و تهنیت گفت.

 

 

۹ اسفند ۱۳۹۶ ۱۰:۵۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید