اخبار

اشتغال به کار، مستمری از کارافتادگی کلی را قطع می‌کند

اشتغال به کار، مستمری از کارافتادگی کلی را قطع می‌کند
مدیرکل تامین‌اجتماعی استان زنجان گفت: قطع مستمری از کارافتادگی کلی در صورت اشتغال به کار و زایل شدن شرایط از کار افتادگی اتفاق می‌افتد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان به نقل از ایسنا مسعود علیاری اظهار کرد: مستمری‌بگیران از کارافتادگی کلی مانند سایر بیمه‌شدگان و مستمری‌بگیران تحت پوشش تامین‌اجتماعی، از خدمات درمانی سازمان برخوردار هستند و مزایای جنبی نظیر حق سنوات، کمک‌هزینه عائله‌مندی و اولاد، کمک‌هزینه مسکن و ... دریافت می‌کنند.

این مسئول با بیان این‌که در صورت اشتغال یک فرد از کارافتاده جزیی، مستمری وی قطع نمی‌شود، ادامه داد: مستمری از کارافتادگی جزیی در صورت برقراری مستمری بازنشستگی، از کارافتادگی کلی و یا بازماندگان باید متوقف شده و به عنوان جزیی از دستمزد، در تعیین میزان مستمری لحاظ شود.

وی افزود: بیمه‌شدگانی که طبق نظر پزشک معالج، از کارافتاده جزیی یا کلی شناخته شوند و نظر پزشک معالج توسط کمیسیون پزشکی نیز تایید شود، باید برای برقراری مستمری از کارافتادگی با در دست داشتن مدارک به شعبات تامین‌اجتماعی مراجعه کنند.

علیاری خاطرنشان کرد: رسیدن به رشد و توسعه متوازن، از اهداف اجتماعی اغلب کشورهای پیشرفته و در حال توسعه محسوب می‌شود. در این بین حفاظت و صیانت از نیروی انسانی، جایگاه ارزشمندی در نظام‌های تولیدی حوزه‌های صنعتی، بازرگانی و خدماتی دارد.

به گزارش ایسنا، سازمان تامین‌اجتماعی همه بیمه‌شدگان تحت پوشش خود را، به استثنای بیمه‌شدگان اختیاری، بدون توجه به میزان سابقه پرداخت حق بیمه در مقابل حوادث ناشی از کار مورد حمایت قرار می‌دهد.
۱۲ اسفند ۱۳۹۶ ۰۹:۳۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید