اخبار

تلاش برای استفاده از توانمندی های استان توسط اتاق تعاون

تلاش برای استفاده از توانمندی های استان توسط اتاق تعاون
مدیر کل تعاون استان زنجان در اولین جلسه از سلسله نشستهای هیئت مدیره اتاق تعاون استان زنجان با مدیران دستگاههای اجرایی از حضور هیئت مدیره جدید از سه ماه قبل در این اتاق خبر داده و افزود

 مدیر کل تعاون استان زنجان در اولین جلسه از سلسله نشستهای هیئت مدیره اتاق تعاون استان زنجان با مدیران دستگاههای اجرایی از حضور هیئت مدیره جدید از سه ماه قبل در این اتاق خبر داده و افزود: هم اکنون تغییراتی در اتاق ایجاد شده و قرار است در کنار تعامل با اتاق بازرگانی، از مجموعه توانمندی های استان و پتانسیلهای بخش خصوصی حداکثر استفاده را ببریم. سید موسی متوسلین با اشاره به وظایف اتاق تعاون در قانون، گفت : عمده وظایفی که در حوزه صنایع و معادن بر عهده اتاق بازرگانی است، در حوزه تعاون بر عهده اتاق تعاون بوده و در بخش دیگری از وظایف خود باید خدمات مشاوره ای به شرکتها ارائه داده و نسبت به رفع اختلاف در اتحادیه ها و تعاونی ها اقدام کند که بنا به دلایلی قبلا در اتاق تعاون این وظایف انجام نشده و در نهایت اداره تعاون استان به این نتیجه رسید که در ترکیب مدیریتی این اتاق تغییراتی ایجاد کند. وی اظهار  داشت: یکی از مسائلی که می تواند استفاده از ظرفیتهای موجود استان را تسریع کند، ایجاد تعامل بین این دو اتاق است که راهکارهای کاربردی هر دو اتاق در آن بررسی شده تا بتوانیم از ظرفیتهای غیردولتی برای ورود به بخش دولتی استفاده کنیم. متوسلین با اشاره به برخی معافیتها و مزایای فعالیت در بخش تعاون تصریح کرد: در بخش تعاون، معافیت حق بیمه ای سهم کارفرما تا 20 درصد است. دولت هر امتیازی که برای فعالیت غیردولتی مدنظر داشته باشد باید در بخش تعاون 20 درصد بیشتر از بخش خصوصی باشد. همچنین دولت مکلف است بانک توسعه تعاون را با سرمایه 500 میلیارد تومانی ایجاد کند که بانک مرکزی هم موظف به تامین این سرمایه شده است رئیس سازمان بازرگانی استان نیز در این جلسه:به تجربه دبیرخانه کارگروه توسعه صادرات در استان اشاره کرد و افزود: تا کنون از سوی بخش خصوصی هیچ پیشنهادی به این دبیرخانه ارائه نشده و اغلب مسئولیتها به تنهایی بر دوش سازمان بازرگانی است در حالی که بخش خصوصی باید در این مورد فعالتر باشد. من پیشنهاد می کنم که اتاق تعاون حتما در بحث ارائه پیشنهادها وارد عمل شود.
رسول منصوری در مورد یکی از پیشنهادهای عملی خود به اتاق تعاون اظهار داشت: هم اکنون 36 هزار صنف در استان فعالیت می کنند که نیاز داریم در صورت موافقت شما این اصناف را به مسیر تعاونی وارد کنیم. رئیس بازرگانی استان زنجان این روند در بخش تعاون را حرکتی خوب قلمداد نمود و گفت: زمانی که اتاق بازگانی در دهه هفتاد تشکیل می شد ما به آنها نیز توصیه کردیم که در تعامل با بخش دولتی به گونه ای رفتار کنند که نه بحث ایجاد رانت پیش آید و نه رابطه ای یک طرفه ایجاد گردد، ولی باید به خاطر داشت که این حرکتها باید به صورت مداوم وجود داشته باشد.

۱۲ خرداد ۱۳۸۸ ۱۲:۰۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید