اخبار

استان زنجان سهم پایینی از اشتغالزایی در حوزه خدمات دارد

استان زنجان سهم پایینی از اشتغالزایی در حوزه خدمات دارد
استاندار زنجان با اشاره به بالا بودن میانگین توزیع اشتغال در بخش های کشاورزی و صنعت استان در مقایسه با کشور گفت: در بخش خدمات ۱۴ درصد از میانگین کشوری پایین هستیم
  به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان به نقل از خبرگزاری شبستان ، اسدالله درویش امیری،  در جلسه کارگروه اشتغال استان زنجان اظهار کرد: توزیع اشتغال یکی از موضوعات مهمی است که باید مورد توجه باشد.

مقام عالی استان با اشاره به بالا بودن میانگین توزیع اشتغال در بخش های کشاورزی و صنعت استان در مقایسه با کشور گفت: در بخش خدمات 14 درصد از میانگین کشوری پایین هستیم.

وی با بیان اینکه  در بخش خدمات هم اشتغالزایی خوبی در استان انجام شده است، گفت: متاسفانه از این فرصت به خوبی برای اشتغالزایی استفاده نشده است.

در ادامه مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان به عملکرد 187 درصدی طرح تعاون روستا اشاره کرد و گفت: با اجرای این طرح 630 فرصت شغلی ایجاد می شود.

محمدرضا یوسفی با اشاره به ثبت 11 هزار و 493 طرح در سامانه اشتغال روستایی خاطرنشان کرد: با عملیاتی شدن این طرح ها 86 درصد از تعهدات استان در حوزه اشتغالزایی محقق می شود.

این مقام مسوول ادامه داد: در حوزه اشتغال فراگیر هم یک هزار و 932 طرح ثبت شده است که 14 درصد کل تعهدات استان را در بر می گیرد.

وی با اشاره به اینکه 9 دهم درصد اشتغال روستایی مربوط به شرکت ‌ها و 99 درصد مربوط به افراد حقیقی است، ادامه داد: 2 هزار و 210 طرح هم از محل بند«د» تبصره 16 اعلام شده است.

این مقام مسوول با اشاره به اینکه 48 روستا به عنوان مجری طرح تعاون روستا معرفی شده اند، تصریح کرد: در اجرای طرح کارورزی هم یک هزار و 500 نفر واجد شرایط شناسایی شدند.

به گفته وی، در حوزه مداخلات سیاسی 3 هزار و 97 فرصت شغلی و در حوزه اشتغال حمایتی یک هزار و 490 فرصت شغلی شناسایی شده است.

۱۳ اسفند ۱۳۹۶ ۰۹:۴۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید