اخبار

جشن نیکوکاری همزمان با سراسر کشور در استان زنجان اجرا می شود

جشن نیکوکاری همزمان با سراسر کشور در استان زنجان اجرا می شود
مدیرکل کمیته امداد استان زنجان به رسالت های این نهاد در حوزه توانمندسازی خانواره های تحت حمایت اشاره کرد و گفت: در آستانه سال نو شاهد برگزاری جشن نیکوکاری در استان همزمان با سراسر کشور خواهیم بود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان به نقل از خبرگزاری شبستان ، هدایت صفری، مدیرکل کمیته امداد استان زنجان امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: توانمندسازی خانوارهای تحت حمایت از رویکردهای اصلی این نهاد محسوب می شود.
وی با اشاره به اینکه کمیته امداد پس از پیروزی انقلاب و به فرمان امام راحل تاسیس شد، ادامه داد: رسیدگی به نیازمندان و مزمین بودن به نام مبارک امام از ویژگی های این نهاد است.
این مقام مسوول با تاکید بر اینکه وجود نام حضرت امام موجب اعتماد مردم به کمیته امداد شده است، گفت: امدادگران این نهاد با روحیه جهادی و تفکر بسیجی به دنبال خدمت به نیازمندان و اقشار آسیب پذیر جامعه هستند.
صفری ادامه داد: کمک به نیازمندان از توصیه های دین اسلام و ائمه معصومین(علیه السلام) است و امروز کمیته امداد به نیابت از ولی به دنبال رسیدگی به حال محرومان است.
به گفته مدیرکل کمیته امداد استان زنجان، این نهاد با جمع آوری زکات، صدقات و انفاقات در جامعه به عنوان بازوی ولایت به امور فقرا رسیدگی می کند.
وی به نقش خیرین در اجرای ماموریت های کمیته امداد اشاره کرد و گفت: خیرین با حضور پرشور خود در برنامه های کمیته امداد در حوزه فقرزدایی ایفای نقش می کنند.
این مقام مسوول رسیدگی به حال نیازمندان را از نشانه های مومن خواند و گفت: دستگیری از نیازمندان در کنار عمل صالح موجب شکل گیری ایمان شده و سعادت دنیوی و اخروی را به همراه دارد.
صفری خاطرنشان کرد: اگر افراد برای رضای خدا از ایتام دلجویی کنند، خداوند خود ضامن ایشان در روز قیامت خواهد بود.
وی با بیان اینکه مشارکت مردم در طرح های کمیته امداد موجب ایجاد فضای سبقت در خیرات شده است، تصریح کرد: جشن نیکوکاری در استان همزمان با کشور روزهای 16، 17  و 18 اسفند در سطح استان اجرا می شود.
۱۳ اسفند ۱۳۹۶ ۱۰:۰۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید