اخبار

ایجاد اشتغال متناسب با اهداف کلان توسعه‌ استان باشد

ایجاد اشتغال متناسب با اهداف کلان توسعه‌ استان باشد
رئیس سازمان برنامه و بودجه استان زنجان با اشاره به سند آمایش سرزمینی و اهداف کلان توسعه ای تدوین شده استان، گفت: توسعه و ایجاد اشتغال باید متناسب با اهداف کلان توسعه‌ استان باشد.

  به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان زنجان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری زنجان، شهرام طهماسبی در جلسه کارگروه اشتغال استان، با بیان اینکه باید رویکرد ایجاد اشتغال استان بر بخشی متمرکز شود که نیاز کمتری به منابع پایه‌ای استان داشته باشد، اظهار کرد: با وجود اینکه بخش خدمات و توسعه آن در اهداف توسعه‌ای استان مورد تاکید قرار گرفته، اما متاسفانه کار راهبردی برای توسعه اشتغال این بخش صورت نگرفته است.

وی با بیان اینکه باید ظرفیت‌های خالی این بخش شناسایی شود، افزود: حوزه‌هایی همچون آی تی، حمل و نقل، گردشگری و صنایع دستی، از ظرفیت‌های مهمی هستند که باید برای افزایش سهم اشتغال آنها، برنامه‌ریزی لازم صورت گیرد. 
این مقام مسؤول با اشاره به اینکه دبیرخانه کارگروه اشتغال استان باید این موارد را لحاظ کند، تاکید کرد: اگر در این حوزه‌ها سرمایه‌گذاری لازم صورت نگیرد، ظرفیت ایجاد اشتغال و ارزش افزوده آن در اقتصاد استان خالی خواهد ماند.  
وی با بیان اینکه باید در بخش‌هایی که دارای ارزش افزوده بالایی هستند، تمرکز برنامه ریزی‌ها بیشتر باشد، گفت: حوزه دانش بنیان، یکی از بخش‌های مهم با ارزش افزوده بالا است که باید در ایجاد اشتغال، مورد توجه برنامه ریزان استان باشد.    
طهماسبی با بیان اینکه سهم اشتغال بخش خدمات استان 14 درصد کمتر از میانگین کشوری است، افزود: سهم اشتغال استان در بخش صنعت و کشاورزی، بیش از میانگین کشوری بوده و باید وضعیت اشتغال بخش خدمات در استان بهبود یابد.

 

۱۴ اسفند ۱۳۹۶ ۰۸:۵۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید