اخبار

اشتغال پایدار روستایی نباید منوط به حوزه کشاورزی باشد

اشتغال پایدار روستایی نباید منوط به حوزه کشاورزی باشد
معاون فرماندار شهرستان ابهر گفت: اشتغال پایدار روستایی نباید منوط به حوزه کشاورزی باشد، بلکه با توجه به توانمندی منطقه می‌توان موارد دیگر را لحاظ کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان  به نقل از ایسنا علی محمدیان  اظهار کرد: اگر نتوانیم آنگونه که شایسته است روستاییان را در مباحث مختلف از جمله مسائل اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی مشارکت دهیم قطعا زمینه توسعه روستایی به خوبی اتفاق نخواهد افتاد و پیامد مهاجرت به شهرها با توجه به تبعات منفی که دارد را شاهد خواهیم بود.
وی با اشاره به اینکه مهاجرت از روستا به شهرها یکی از عوامل ایجاد حاشیه‌نشینی است، تصریح کرد: در کنار این مسئله شاهد گسترش مصرف‌گرایی در کنار کاهش تولیدات جوامع محلی و روستایی خواهیم بود.
معاون فرماندار شهرستان ابهر با تاکید بر اینکه ایجاد زمینه اشتغال پایدار یکی از مولفه‌های مهم در ماندگاری روستاییان در جوامع محلی است، خاطرنشان کرد: در همین راستا دولت تدبیر و امید اقدامات جدی را در دستور کار دارد و تسهیلات اختصاص یافته از صندوق توسعه ملی و سایر تسهیلاتی که دولت با هدف توسعه روستاها به‌ویژه اشتغال پایدار را در اولویت دارد، می‌توان نام برد.
محمدیان تصریح کرد: اشتغال پایدار روستایی منوط به کشاورزی نباید باشد، بلکه با توجه به توانمندی منطقه می‌توان موارد دیگر را لحاظ کرد که با توجه به موقعیت ژئوپولوتیک شهرستان ابهر به‌ویژه در بخش مرکزی این شهرستان، بوم‌گردی روستایی و توجه به فرآوری محصولات کشاورزی در دستور کار قرار دارد و تاکنون اقدامات خوبی در این زمینه صورت گرفته است، هر چند تا رسیدن به نقطه مورد نظر هنوز فاصله داریم.
معاون فرماندار شهرستان ابهر تاکید کرد: با ایجاد اشتغال پایدار برای جامعه روستایی به‌ویژه جوانان و زنان در کنار مردان روستا، نه تنها علاقه به ماندگاری در روستا افزایش پیدا خواهد کرد بلکه شاهد ایجاد موج مهاجرت معکوس خواهیم بود و تحقق این مسئله با آموزش و توجیه اهالی جوامع محلی در کنار انجام اقدامات عملی از سوی مسئولان به خوبی محقق خواهد شد.
۱۶ اسفند ۱۳۹۶ ۱۳:۲۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید