اخبار

طی 6 سال گذشته ۴۰ هزار زنجانی در زمینه مشاغل خانگی فعالیت می‌کنند

طی 6 سال گذشته  ۴۰ هزار زنجانی در زمینه مشاغل خانگی فعالیت می‌کنند
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: طی 6 سال گذشته ۴۰ هزار نفر دارای مجوز در زمینه مشاغل خانگی فعالیت می‌کنند که ۷۸ درصد از این آمار را بانوان تشکیل می‌دهند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان به نقل از خبرگزاری فارس، محمدرضا یوسفی در جلسه کارگروه بانوان کارآفرین استان زنجان با اشاره به اینکه سهم مشارکت بانوان استان زنجان بیش از ۱۵ درصد است، اظهار کرد: این رقم در مقایسه با آمار کشوری، قابل توجه است.

وی با اشاره به اینکه در حال بیش از ۱۲۲ شرکت تعاونی در استان زنجان فعال است، عنوان کرد: بیش از ۷۰ درصد اعضای این شرکت‌ها را بانوان تشکیل می‌دهند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با اشاره به افزایش نرخ مشارکت بانوان در امور کارآفرینی عنوان کرد: این اقدام با ترویج فعالیت‌های کارآفرینی مقدور خواهد بود که این موضوع نشان دهنده استعداد بانوان در امر کارآفرینی و فعالیت‌های اقتصادی است.

یوسفی با اشاره به اینکه طی 6 سال گذشته ۴۰ هزار نفر دارای مجوز در زمینه مشاغل خانگی فعالیت می‌کنند، خاطرنشان کرد: ۷۸ درصد از این آمار را بانوان تشکیل می‌دهند.

معاون برنامه‌ریزی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان نیز در این جلسه با اشاره به حضور فعال بانوان در بخش کشاورزی گفت: ارتقای توان و دانش بانوان فعال در عرصه کشاورزی توسط سازمان جهاد کشاورزی یکی از برنامه‌های این سازمان است.

مهدی قهرمانی با اشاره به اینکه امروزه بانوان به عنوان فعالان اصلی در عرصه کشاورزی حضور دارند، گفت: این افراد خود الگوهایی موفق در سطح استان و حتی کشور هستند.

۱۷ اسفند ۱۳۹۶ ۰۸:۳۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید