اخبار

سهم اشتغال زنان زنجانی در بخش خدمات به 52.2 درصد می رسد

سهم اشتغال زنان زنجانی در بخش خدمات به 52.2 درصد می رسد
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان زنجان گفت: در حالی که 33.4 درصد اشتغال این استان مربوط به حوزه خدمات است، این آمار در اشتغال زنان به 52.2 درصد و مردان به 33.9 درصد می رسد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان به نقل از خبرگزاری ایرنا، شهرام طهماسبی افزود: بر اساس آخرین گزارش آمارگیری از نیروی کار نرخ مشارکت اقتصادی مردان در این استان به 68.9 درصد و زنان به 15 درصد می رسد.   
وی یادآورشد: در شرایطی که هیچ تفاوتی میان توانمندی های بانوان و مردان در حوزه اشتغال وجود ندارد، نرخ مشارکت اقتصادی زنان پایین و نیازمند اصلاح است.
        
طهماسبی اظهار کرد: نرخ بیکاری مردان 10 سال و بالاتر به 8.5 درصد و زنان به 14.5 درصد می رسد.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان زنجان گفت: نرخ بیکاری جوانان 15 تا 24 سال مردان به 16 و زنان به 36.6 درصد می رسد.

وی خاطرنشان کرد: اشتغال مردان در بخش کشاورزی 30.4 درصد، صنعت 35.7 درصد و خدمات 33.9 درصد است.
 
طهماسبی ادامه داد: اشتغال بانوان در بخش کشاورزی 21.2، صنعت، 25.3 و خدمات 53.3 درصد است.
      
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان زنجان با تاکید بر لزوم گسترش اشتغال این استان در بخش خدمات، گفت: تبعیض جنسیتی مانع بروز و ظهور توانمندی بانوان می شود، در حالی که در واقعیت هیچ تفاوتی میان توانمندی های 2 جنس وجود ندارد.
 
وی تاکید کرد: وجود فرصت های نابرابر موجب بروز تفاوت ها در آمار نیروی کار شده است که این روند و رویه برای دستیابی به توسعه و بهره گیری حداکثری از نیروی کار باید تغییر کند.
  
نرخ بیکاری استان زنجان در فصل پاییز 9.6 درصد ثبت شد.

 

۱۷ اسفند ۱۳۹۶ ۱۲:۴۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید