اخبار

کلینیک صنعت در زنجان راه‌اندازی می‌شود

کلینیک صنعت در زنجان راه‌اندازی می‌شود
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان گفت: سال آینده کلینیک صنعت در استان راه‌اندازی می‌شود.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان به نقل از خبرگزاری فارس، شهرام طهماسبی در جلسه با معاون رئیس جمهور که با حضور مدیران استانی برگزار شد، اظهار کرد:  موضوعات دانش‌بنیان در اقتصاد مقاومتی جایگاه ویژه‌ای دارد.

وی با اشاره به اینکه در استان زنجان نیز به مباحث مربوط به دانش بنیان توجه ویژه شده است، تصریح کرد: در همین راستا ردیف اعتباری برای صنایع خلاق در استان در نظر گرفته شده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان با اشاره به اینکه به منظور توسعه فعالیت‌های دانش‌بنیان طرح کلینیک صنعت برای خدمات‌دهی به صنایع ایجاد می‌شود، افزود: اقدامات اولیه برای ایجاد کلینیک صورت گرفته و در تلاش هستیم که سال آینده این کلینیک راه‌اندازی شود که هدف از فعالیت آن نیز حل مشکلات در واحدهای صنعتی و تولیدی است.

طهماسبی در ادامه با ارائه گزارشی از فعالیت ستاد اقتصاد مقاومتی استان بیان کرد: فعالیت این ستاد مطلوب است، اما یکی از چالش‌های آن عدم تخصیص بودجه در ابتدای سال بود که به نیمه دوم سال موکول شد.

در ادامه نیزمعاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم‌پایه زنجان با ارائه گزارشی از فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان بیان کرد: در حال حاضر 35 شرکت دانش‌بنیان داریم که در مقایسه با سال قبل افزایش چشمگیری داشته است.

حسین فضلی با اشاره به برخی از طرح‌های اجرا شده توسط استان در حوزه فعالیت‌های دانش‌بنیان گفت: ایجاد آزمایشگاه کشت جنینی در حیوانات مزرعه‌ای توسط دانشگاه زنجان، راه‌اندازی اتاق‌های تمیز، تاسیس مرکز تصویربرداری الکترونیکی در حد مقیاس اتم با همکاری رئیس مرکز تصویربرداری دانشگاه مک‌گیل مونترال و رئیس مرکز میکروسکوپ الکترونیکی فلیپس تایتان شرکت ناسا در کاندا توسط دانشگاه علوم پایه از جمله اقداماتی است که در این حوزه صورت گرفته است.

وی با اشاره به اینکه دانشگاه تحصیلات تکمیلی زنجان یکی از 16 دانشگاهی است که منتخب طرح ملی ارتقای پنج دانشگاه واحد پژوهشی برتر کشور به تراز بین‌المللی شده است، اضافه کرد: به منظور ارتقای دانشگاه به تراز جهانی نیز قرارداد نهایی با معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور منعقد شده است که البته برای تکمیل نیازمند 4 میلیارد و 500 میلیون ریال اعتبار است.

 

۲۰ اسفند ۱۳۹۶ ۰۸:۱۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید