اخبار

اعزام نیروی کار به خارج از کشور باید اعلام شود

اعزام نیروی کار به خارج از کشور باید اعلام شود
مدیرکل تامین‌اجتماعی استان زنجان گفت: اعلام اعزام نیروی کار به خارج از کشور به تأمین‌اجتماعی ضروری است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان به نقل از ایسنا،   مسعود علیاری اظهار کرد: شرکت‌ها، موسسات و پیمانکارانی که نیروی کار ایرانی را به خارج از کشور اعزام می‌کنند باید این مسئله را به سازمان اجتماعی اعلام کنند تا امکان ارائه خدمات به بیمه‌شدگان فراهم شود. این در حالی است که عدم اعلام اعزام نیروی کار به خارج از کشور تبعات قانونی خواهد داشت.

 این مسئول ادامه داد: از سوی سازمان تأمین‌اجتماعی تمهیدات خاصی برای پوشش بیمه‌ای نیروی کار اعزامی به خارج از کشور پیش‌بینی شده است و این کار با سهولت قابل انجام است؛ در واقع در صورت بروز حادثه حین کار و یا نیاز بیمه‌شدگان به خدمات بیمه‌ای، اثبات اعزام نیرو از سوی شرکت‌ها با اعلام قبلی به سازمان تأمین‌اجتماعی قابل انجام خواهد بود و کارفرمایان و پیمانکارانی که نیروی کار به خارج از کشور اعزام می‌کنند، مکلف به اعلام به سازمان تأمین‌اجتماعی هستند.

  وی افزود: پوشش بیمه‌ای اتباع خارجی مقیم ایران و ایرانیان خارج از کشور و پیگیری انعقاد توافقات تامین‌اجتماعی با سایر کشورها از جمله فعالیت‌های اداره کل اتباع در سازمان تامین‌اجتماعی است؛ در واقع توافق مربوط به ارائه خدمات تامین‌اجتماعی که بین ایران و ترکیه انجام و به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده است، قابل تعمیم به سایر کشورها است.

  مدیرکل تأمین‌اجتماعی استان زنجان گفت: قبل از تشکیل این اداره کل درباره بیمه ایرانیان خارج از کشور تقاضاهای زیادی داشتیم و ایرانیان خارج از کشور خواهان استفاده از خدمات تامین‌اجتماعی بودند و با تشکیل اداره کل اتباع اقدامات قابل توجهی برای ارائه خدمات به ایرانیان خارج از کشور انجام شده است.

  علیاری یادآور شد: همه ایرانیان خارج از کشور می‌توانند از خدمات سازمان تأمین‌اجتماعی استفاده کنند. این افراد در صورتی که به ایران رفت و آمد کنند، می‌توانند به هر یک از شعب تأمین‌اجتماعی در سراسر کشور مراجعه کنند و از خدمات بیمه ایرانیان خارج از کشور بهره‌مند شوند.

 مدیرکل تامین‌اجتماعی استان زنجان خاطرنشان کرد: افرادی که به صورت قانونی مشغول به کار هستند و پروانه اشتغال دارند، اگر در کشور خود بیمه باشد و آن کشور عضو مقاوله‌نامه شماره ۱۹ بین‌المللی کار باشد، فقط ۳ درصد حقوق فرد برای بیمه حوادث حین کار دریافت می‌شود و اگر در کشور خود بیمه نباشند نیز ۲۷ درصد حق بیمه توسط سازمان تأمین‌اجتماعی دریافت می‌شود؛ در واقع این افراد از تمامی خدمات تامین‌اجتماعی به جز بیمه بیکاری برخوردار هستند.

 

۲۱ اسفند ۱۳۹۶ ۱۱:۳۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید