اخبار

اورژانس اجتماعی بهزیستی و خط 123 در ایام نوروز فعال است

اورژانس اجتماعی بهزیستی و خط 123 در ایام نوروز فعال است
مدیرکل بهزیستی استان زنجان گفت: بهزیستی از طریق راه اندازی مرکز اورژانس اجتماعی، خط تلفن 123، خدمات سیار و پایگاههای اجتماعی آماده ارائه خدمات اجتماعی در ایام تعطیلات نوروزی به آحاد جامعه است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان به نقل از موج رسا، محمد محمدی اظهار کرد: مهم ترین ویژگی ارائه خدمات اجتماعی بهزیستی تخصصی بودن، به موقع و در دسترس بودن این خدمات است تا مردم بتوانند بدون محدودیت زمانی و مکانی از این خدمات بهره مند شوند.

وی افزود: مرکز اورژانس اجتماعی بهزیستی سعی داردبا مداخلات روانی، اجتماعی پیش از مداخلات قضایی و انتظامی در پیشگیری از وقوع جرم و قضا زدایی از بسیاری از معظلات اجتماعی پیشگیری نماید.

محمدی خاطرنشان کرد: کودک آزاری ،همسر آزاری، زنان آسیب دیده اجتماعی، دختران فراری یا در معرض آسیب، اقدام به خودکشی، کودکان کار، مبتلایان به اختلال هویت، مشاوره های خانوادگی و حل اختلافات خانوادگی، مشاوره های فردی و... از مهمترین فعالیت های اورژانس اجتماعی هستند که در کنار خدمات تخصصی به خانواده ها ارائه می‌شوند.

مدیرکل بهزیستی استان زنجان با اشاره به خط 123 بهزیستی که بصورت شبانه روزی آماده پاسخگویی و ارجاع به خدمات سیار اورژانس اجتماعی است تصریح کرد: بسیاری از خشونت های خانگی و آسیب های اجتماعی با مداخله تیم کارشناسی 123 و خدمات سیار مرتفع می‌شود.

وی با اشاره به راه اندازی مرکز اورژانس اجتماعی شهرستان طارم که به صورت نمادین توسط معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور در بهمن ماه 96 افتتاح شد گفت: 5 خودرو خدمات سیار در شهرستانهای زنجان، ابهر، خرمدره ، خدابنده و طارم آماده ارائه خدمات و مداخله در بحران و کمک به افراد آسیب دیده اجتماعی هستند.

وی بیان کرد: بهزیستی استان زنجان از طریق خط تلفن اورژانس اجتماعی 123 ،خدمات سیار ، مراکز مداخله در بحران و پایگاههای خدمات اجتماعی آماده ارائه خدمات اجتماعی به خانواده ها به صورت 24 ساعت و حتی تعطیلات ایام نوروزی است.
۲۲ اسفند ۱۳۹۶ ۱۰:۳۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید