اخبار

توسعه صادرات یکی از نقش های بزرگ تعاونی هاست

توسعه صادرات یکی از نقش های بزرگ تعاونی هاست
معاون امور تعاون ، وزارت تعاون ، کار ورفاه اجتماعی با بیان این که تعاونی ها مشکل گشا هستند، گفت: توسعه صادرات یکی از نقش های بزرگ تعاونی هاست که موجب افزایش تولید و اشتغال می شود .

مهندس حمید کلانتری در نشست مشترک توجیهی طرح روستا -تعاون که با حضور مدیران تعاون ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی استانهای سراسر کشور در مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی خراسان رضوی برگزار شد، با اشاره به اهمیت و جایگاه تعاون ابراز امیدوراری کرد که با حضور همکاران و مدیران تعاون در استان خراسان رضوی بتوانیم در عرصه وسیع تر مسائل را در حوزه تعاون پیگیری کنیم و پیش ببریم.

وی گفت: هر کدام از استانها باید یک یا چند موضوع را محور کار خود قرار داده و در همان جهت به خوبی حرکت کنند.

معاون امور تعاون، وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی با بیان این که گزارش ها و پیشنهادات خوبی در این جلسه مطرح شده است اظهارکرد: در موضوع  روستا -تعاون با توجه به تاکید رئیس جمهور و ابلاغ دستورالعمل ، این طرح باید تا پایان تیر ماه به اتمام برسد چرا که کاری ویژه است و باید طوری پیگیری شود تا به نتیجه مطلوب و دلخواه برسد. 

مهندس کلانتری گفت: نقش مردم به عنوان شاخص ترین ارکان کشور در بخش تعاون بسیار پراهمیت است و ما در این مسیر باید متعهدانه رفتار و انصاف را رعایت کنیم .

وی افزود: در حال حاضر دامنه تعاونی‌ها تا بخش‌های دانش بنیان ، سهامی عام، تعاونی‌های دهیاری‌ها، توسعه عمران شهرستان، تامین نیاز تولیدکنندگان و حتی تعاونی‌های آموزشی و پرورشی ، در زمینه‌های فناوری اطلاعات و گردشگری توسعه یافته است .

معاون امور تعاون وزارت تعاون ، کار ورفاه اجتماعی همچنین بر ایجاد مجتمع های تعاونی از جمله بنکداران ، ماهی فروشان ، گردشگری ، صنایع دستی و ... بنا به وضعیت استانها تاکید کرد. 

شایان ذکر است در این نشست  هر یک از مدیران تعاون ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی استانهای سراسر کشور به ارائه گزارش و عملکرد استانهای خود در حوزه تعاون و اقدامات انجام گرفته در طرح روستا-تعاون پرداختند و مطالبی بیان کردند.
۲۲ اسفند ۱۳۹۶ ۱۳:۱۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید