اخبار

انحلال 3 هزار و 300 تعاونی طی 2 سال گذشته

انحلال 3 هزار و 300 تعاونی طی 2 سال گذشته
سرپرست معاونت امور تعاون اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: در استان زنجان از ابتدای ایجاد بخش تعاون در کشور تعداد4 هزار و 399 تعاونی در 14 گرایش مختلف به ثبت رسیده بود که با اجرای طرح پالایش تعداد آنها به یک هزار و 68 عدد واحد رسیده است.
 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان علی پاکمنش اظهار کرد: براساس اصل 44 قانون اساسی اقتصاد بخش تعاونی دومین بخش از سه بخش اقتصادی کشور ( دولتی، تعاونی و خصوصی ) است.

وی با اشاره به اینکه در سال 1384 سیاست‌های کلی اصل 44 توسط مقام معظم رهبری ابلاغ و در سال 1387 قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل 44 قانون اساسی تصویب شد، اضافه کرد: بر همین اساس 25 درصد از اقتصاد کشور باید از طریق تعاون تامین شود.

سرپرست معاونت امور تعاون اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با ارائه گزارشی از فعالیت‌های بخش تعاونی در زنجان گفت: پس از پالایش تعاونی‌ها در استان تعداد آنها به یک هزار و 65 مورد رسیده است.

پاکمنش با اشاره به اینکه اعضای تعاونی‌های استان زنجان 703 هزار و 935 نفر است، تصریح کرد: تعداد اعضای مرد تعاونی‌ها 375 هزار و 81 نفر و اعضای زن نیز 308 هزار و 436 نفر است.

وی با اشاره به اینکه اشتغالزایی این تعاونی‌ها برای 10 هزار و 798 نفر بوده است، اضافه کرد: سرمایه تعاونی‌ها نیز 771 میلیارد ریال بوده است.

سرپرست معاونت امور تعاون اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان در ادامه از اجرای طرح پالایش تعاونی‌های استان زنجان در قالب انحلال تعاونی‌های راکد و غیر فعال خبر داد و گفت: بر اساس سیاست‌های ابلاغی وزارت متبوع و با توجه به اجرای طرح پالایش وضعیت تعاونی‌های استان که از سال 1394 در حال اجرا است، طرح انحلال در حال اجرا است.

پاکمنش گفت: طبق طرح مذکور با انجام کارشناسی‌های لازم و حصول اطمینان از فعال نشدن تعاونی به استناد مفاد ماده 54 قانون بخش تعاونی انحلال آن به اداره ثبت شرکت‌ها اعلام و در این باره اقدام شده است.

وی تصریح کرد: در استان زنجان از ابتدای ایجاد بخش تعاون در کشور تعداد 4 هزار و 399 تعاونی در 14 گرایش مختلف به ثبت رسیده که بسیاری از آنان به دلایلی چون به هدف رسیدن تعاونی و یا عدم موفقیت در ایجاد و ادامه فعالیت تعاونی بصورت راکد، غیر فعال و منحل شده است که با کسر تعاونی‌های این تعداد امروز مجموع تعاونی‌های استان زنجان یک هزار و 68 واحد است.

۲۳ اسفند ۱۳۹۶ ۱۱:۰۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید