اخبار

امتیاز مناسب سازی دستگاه‌های دولتی استان زنجان در ارزیابی شاخص‌ها افزایش یافت

امتیاز مناسب سازی دستگاه‌های دولتی استان زنجان در ارزیابی شاخص‌ها افزایش یافت
مدیر کل بهزیستی استان زنجان گفت : در ماده 2 قانون جامع حمایت از حقوق معلولین و در راستای مناسب‌سازی ورودی و فضاهای دستگاه‌های دولتی برای حضور معلولان در جامعه امتیاز شاخص‌های عمومی، ارزیابی مناسب سازی از 20 امتیاز به 30 افزایش یافت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان به نقل از فارس،  محمد محمدی  گفت: در ماده 2 قانون جامع حمایت از حقوق معلولان مصوب سال 83 کلیه وزارتخانه ها،مؤسسات ،سازمانها و شرکت‌های دولتی و نهادهای عمومی موظف‌اند در طراحی و احداث ساختمان‌ها و اماکن عمومی، معابربه نحوی عمل نمایند که امکان دسترسی و بهره‌مندی از آن برای همه معلولان مانند افراد عادی جامعه فراهم شود.  
وی اظهار کرد: نظر به اهمیت موضوع مناسب سازی و لزوم رعایت حقوق شهروندان از جمله شهروندان دارای معلولیت، سالمندان در دسترسی به خدمات دستگاه‌های اجرایی، با تلاش‌های دبیرخانه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی کشور و موافقت امور اداری و استخدامی کشور مقرر شد، شاخص مناسب سازی ادارات مورد بررسی قرار گیرد.
       
این مقام مسئول با اشاره به اینکه اقداماتی که شورای شهر و سایر ارگان‌های دولتی در راستای مناسب سازی فضای شهر زنجان انجام داده جای قدردانی دارد، خاطر نشان کرد: مناسب سازی فضاهای اداری در چهار شاخص از جمله ورودی‌ها، سطوح شیب‌دار، آسانسور و فضاهای بهداشتی در شاخصهای عمومی جشنواره شهید رجائی مورد بررسی قرار می گیرد.
  
مدیر کل بهزیستی استان زنجان با بیان اینکه قطار مناسب سازی در استان زنجان به حرکت در آمده و بنابراین ما توانستیم در ادارات و دستگاه‌های دولتی موضوع مناسب سازی را عملی کنیم، یادآور شد: هر یک از ارگان‌ها باید طرح‌های مناسب سازی را به دبیرخانه ستاد مناسب سازی استان ارسال کنند.
         
وی با اشاره به اینکه مناسب سازی محل زندگی معلولین، مناسب سازی مدرسه، مناسب سازی معابر عمومی و محل تردد معلول در روستا و سایر مناسب سازی ها با پیگیری بهزیستی استان زنجان انجام می‌شود، تصریح کرد: برابری فرصت دسترسی به جامعه برای همه معلولین و سالمندان است که می‌تواند برای رسیدن به استقلال نسبی ، عدالت اجتماعی و بازگشت افراد معلول به جامعه مثمر ثمر می باشد.

 

۲۴ اسفند ۱۳۹۶ ۱۰:۰۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید