اخبار

تشکیل اتاق فکر پیشگیری از آسیبهای اجتماعی

تشکیل اتاق فکر پیشگیری از آسیبهای اجتماعی
سرپرست مدیریت امور اجتماعی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان از تشکیل اتاق فکر پیشگیری از آسیبهای اجتماعی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان، مرتضی بنیادی گفت: هدف اصلی از تشکیل اتاق فکر پیشگیری از آسیبهای اجتماعی، رسیدگی به مسائل و مشکلات طرح کاج و همچنین بررسی آخرین وضعیت کودکان بازمانده از تحصیل و نیز برنامه ریزی جهت بازگرداندن کودکان بازمانده از تحصیل استان زنجان به چرخه ی آموزش است.

بنیادی با بیان این مطلب که جامعه هدف ما کار و تولید است و بایستی همه دستگاه ها در این امر مهم دست به دست هم دهند گفت: با مشارکت و همکاری جدی استانداری، شورای مبارزه با مواد مخدر، شهرداری، بهزیستی، تامین اجتماعی، نیروی انتظامی، دانشگاه علوم پزشکی و صدا وسیمای مرکزاستان زنجان امیدوار هستیم جلوی پیشروی آسیب های اجتماعی گرفته شود وما می توانیم با برنامه ریزی دقیق و کارشناسی شده و با همفکری اینگونه آسیب های اجتماعی را که دغدغه امروز جامعه است، کاهش دهیم.

وی با این توضیح که طرح کاج(کاربست مطالعه شیوع شناسی اعتیاد در جامعه کار و تولید) در سال 93 توسط وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی کارشناسی شد گفت: خروجی اصلی و جمع بندی این طرح در سال 98 انجام خواهد شد.

وی ادامه داد: اجرای  این طرح در سه مرحله انجام می شود.  آموزش پیشگیری از اعتیاد بصورت کوتاه مدت، مرحله دوم، میان مدت، شناسایی کسانی که در آستانه گرفتاری اند و آسیب پذیر هستند و سومین مرحله فرد غرق شده که باید از جامعه جدا شود و به مراکزی مثل بهزیستی معرفی گردد.

سرپرست مدیریت امور اجتماعی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان اظهار داشت: طبق اطلاعاتی که در سامانه رفاه ایرانیان ثبت شده متاسفانه در کل استان زنجان 573 نفر دانش آموز بازمانده از تحصیل داریم .

بنیادی افزود: این تعداد از  کودکان بنا به دلایلی از قبیل فقر درآمدی، فقر فرهنگی، معلولیت، دوزبانه بودن، عدم دسترسی به مدرسه، نداشتن اوراق هویتی و درگیری با آسیب های اجتماعی مثل اعتیاد از تحصیل بازمانده اند.

وی ادامه داد: با وجود اینکه متولی اصلی رسیدگی به این امراموزش و پرورش است مجموعه ما در کنار اینها به عنوان کمک کار و تسهیل کننده عمل می کند.

وی با اشاره به اینکه بازماندن از تحصیل این کودکان خودخواسته نیست افزود: اگر این کودکان به چرخه تحصیل بازنگردند قطعا  آسیب های جدی تری از سوی آنها به جامعه وارد خواهد شد.

در این جلسه هریک از نمایندگان حاضر به ارائه راهکارهای پیشنهادی خود پرداختند.  

۲۶ اسفند ۱۳۹۶ ۰۹:۰۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید