اخبار

کاهش 2.3 درصدی نرخ بیکاری در زنجان طی پاییز امسال

کاهش 2.3 درصدی نرخ بیکاری در زنجان طی پاییز امسال
معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان گفت: نرخ بیکاری استان در پاییز امسال 2.3 درصد نسبت به سال قبل کاهش داشته است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان حسین امیدمقدم در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد:  نرخ بیکاری یکی از شاخص‌های کلان اقتصادی است که برای ارزیابی شرایط اقتصادی هر جامعه مورد استفاده قرار می‌گیرد و طرح آمارگیری از نیروی کار مهمترین منبع داده‌های مربوط به شاخص‌های اشتغال و بیکاری است.

 این مسئول ادامه داد: این طرح به شکل کنونی از سال 1384 توسط مرکز آمار ایران با همکاری معاونت آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان‌ها در حال اجرا است که در این طرح از روش نمونه‌گیری چرخشی استفاده شده و در مدت پنج سال به هر خانوار نمونه 4 مرتبه برای ثبت وضعیت اشتغال و بیکاری افراد بالای 10 ساله و بیشتر خانوار مراجعه می‌شود.

 

وی افزود: زمان اجرای عملیات میدانی طرح نیروی کار در استان زنجان به صورت فصلی همراه با سایر استان‌های کشور در ماه میانی هر فصل است.

 امیدمقدم خاطرنشان کرد: بر اساس نتایج طرح مذکور، نرخ بیکاری استان زنجان در فصل پاییز امسال معادل 9.6 درصد بوده که نرخ بیکاری مناطق شهری استان 10.7 درصد و مناطق روستایی 7.7 درصد بوده است همچنین نرخ بیکاری کشور در این فصل 11.9 درصد بوده که این نرخ در مناطق شهری کشور 13.2 درصد و در مناطق روستایی کشور 8.1 درصد بوده است.
 
معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان، یادآور شد: بررسی روند تغییرات نرخ بیکاری استان زنجان نشان می‌دهد این نرخ نسبت به فصل پاییز سال قبل 2.3 درصد کاهش یافته است. نرخ بیکاری استان در فصل پاییز سال گذشته معادل 11.9درصد بوده است.
۲۷ اسفند ۱۳۹۶ ۱۱:۴۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید