اخبار

کارتهای سبد کالای افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی زنجان شارژ شد

کارتهای سبد کالای افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی زنجان شارژ شد
سرپرست مدیریت امور اجتماعی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: کارتهای تهیه سبد کالای افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی این استان برای اجرای طرح حمایت غذایی دولت شارژ شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان، مرتضی بنیادی افزود: در این طرح مستمری بگیران کمیته امداد و سازمان بهزیستی شامل افراد دارای معلولیت جسمی و ذهنی یا افراد پشت نوبت برای دریافت وسایل توانبخشی، شرکت می کنند.
وی با بیان اینکه کارتهای مستمری بگیران سازمان های حمایتی از 24 اسفند امسال شارژ شده است یادآورشد: این دوره، دوازدهمین دوره توزیع سبد کالا در میان جامعه هدف است و این سبد کالایی سالانه در 2 نوبت توزیع می شود و چهار ماه اعتبار دارد.
بنیادی اظهار کرد: مبلغ واریز شده این دوره از سبد کالا برای خانوار یک نفره 350 هزار ریال، 2 نفره 700 هزار ریال و برای سه نفره 750 و چهار نفر یک میلیون ریال، پنج نفر یک میلیون و 150 هزار ریال، 6 نفر و بالاتر یک میلیون و 300 هزار ریال تعیین شده است.
معاون اجتماعی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: برای استعلام موجودی کارت مشمولان از طریق دستگاه پوز مربوطه از تراکنش 2 هزار ریالی باید استفاده شود و به هیچ عنوان از تراکنش هزار ریالی استفاده نشود.
وی خاطرنشان کرد: کارت خرید این سبد کالا تا سقف یک میلیون و 300 هزار ریال شارژ می شود.
بنیادی ادامه داد: خانوارهای دارنده این کارت ها می توانند اقلام مورد نیاز خود را از فروشگاه های رفاه، اتکا، فرهنگیان، امکان، بسیجیان و شهروند تهیه کنند.
معاون اجتماعی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: این کارتها به شکل متمرکز از سوی سازمان های مرکزی نهادهای حمایتی شارژ می شود و تا چهار ماه پس از آغاز توزیع ادامه دارد.
وی تاکید کرد: شماره کارت مشمولان کمیته امداد امام تا اطلاع بعدی همان شماره کارت یارانه بگیری سابق سرپرستان خانوار است.
سبد کالا در ابتدا برای تمام شهروندان در سطح کشور توزیع شد، اما برای نوبت های بعدی، دولت به توزیع این سبد کالا در میان اقشار آسیب پذیر که مستمری بگیران سازمان های کمیته امداد و بهزیستی را شامل می شدند، تصمیم گرفت.
در ابتدا این سبد شامل کالا بود و سپس به شکل کارت خرید درآمد تا دریافت کنندگان بتوانند مطابق با نیاز خود اقدام به تهیه اقلام کنند.
۲۷ اسفند ۱۳۹۶ ۱۴:۲۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید