اخبار

ورود تعاونی های مسکن ادارات به موضوع ایجاد باغ شهر ممنوع است

ورود تعاونی های مسکن ادارات به موضوع ایجاد باغ شهر ممنوع است
استاندار زنجان، مجوز ثبت شرکتهای تعاونی به نام ادارات دولتی در این استان راممنوع اعلام و بر بازرسی و برخورد جدی با هر شخصیت و هر مقام متخلفی از سوی سازمان بازرسی و دستگاه قضایی تاکیدجدی کرد

 به گزارش خبرنگار مهر در زنجان‎ ‏‏ ،محمد رئوفی‌نژاد در  جمع مدیران استان با بیان این‌که با بیان این‌که در بروز پدیده غیرقانونی با عنوان باغ شهر و باغستان، برخی دستگاه‌های اجرایی نیز دخالت دارند افزود: برخی افراد با استفاده از رانت اطلاعاتی و با خرید زمین‌های کشاورزی اقدام به تفکیک و عرضه این اراضی با عنوان باغ‌شهر کرده و کسب سود می‌کنند.

وی واگذاری و تغییر کاربری این اراضی را ناشی از رانت اطلاعاتی برخی افراد عنوان کرد و افزود: افراد عادی دسترسی به این اطلاعات ندارد و نباید در برخورد با بی‌قانونی‌ها، گزینشی برخورد شود.
 
استاندار زنجان  یادآورشد: پیش از دولت نهم و دهم برخی افراد سودجو با استفاده از رانت اطلاعاتی و بهره مندی از فضای بوجود آمده خصوصا در حوزه های اقتصادی و بویژه زمین و مسکن، تلاش کردند گروههایی را با عنوان تعاونی ادارات تشکیل داده و با استفاده از نام های دولتی برای تعاونی ها، اقدام به فروش و واگذاری زمین و مسکن نمایند که متاسفانه برخی از تخلفات را نیز خود مسئولان ادارات مرتکب شده اند.
 
رئوفی نژاد به سوء استفاده برخی مسئولین و عوامل ذیربط از زمینها با عناوینی نظیر ساخت باغ شهر یا باغستان اشاره کرد و افزود: همه متخلفین و حتی مسئولینی که در صیانت از بیت المال کوتاهی و غفلت کرده اند از نظر دستگاه قضایی مجرم شناخته شده و در اسرع وقت موضوع، پیگیری خواهد شد.

رئوفی نژاد، تیغ برنده اعمال قانون را دستگاه قضا دانست و برخورد با این تخلفات را وظیفه قانونی، دینی و عرفی مسئولین و از انتظارات به حق مردم عنوان نمود.
۳ اسفند ۱۳۸۹ ۰۷:۵۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید