اخبار

جلسه کمیته اشتغال شهرستان زنجان تشکیل گردید

جلسه کمیته اشتغال شهرستان زنجان تشکیل گردید
سرپرست اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان زنجان از برگزاری جلسه کمیته اشتغال شهرستان زنجان خبرداد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان، اسماعیل آقاجانلو گفت: در هشتمین جلسه کمیته اشتغال شهرستان زنجان که با حضور معاون برنامه ریزی فرمانداری شهرستان زنجان تشکیل گردید بانک های عامل در خصوص تعداد و رقم ریالی طرح های معرفی و پرداخت شده به ارائه گزارش پرداختند. 

وی افزود: در ارتباط با نحوه و نوع تضامین دریافتی جهت اعطای تسهیلات در راستای اجرای برنامه اشتغال فراگیر و  قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و مشاغل خانگی نیز بانک های عامل بویژه بانک توسعه تعاون و ملت توضیحاتی ارائه نمودند. 

در این جلسه نماینده  جهاد کشاورزی شهرستان زنجان با ارائه آمار عملکرد سازمان متبوع را در خصوص طرح های اشتغال فراگیر و مشاغل خانگی و اشتغال روستایی افزود: تعداد طرح های ثبت نامی در سامانه کارا را 539 مورد و طرح های در انتظار بررسی را 102 مورد عنوان داشتند و افزودند از این میزان تا کنون 364 طرح در کمیته کمیته فنی بررسی و 32 طرح تائید شده اند. 

وی همچنین در خصوص طرح های دامپروری به نامه واصله از دفتر معاون  وزارت جهاد کشاورزی اشاره داشت و گفت: با استناد به نامه فوق طرح های دامداری و گوساله پرواری ثبت شده در سامانه جزو رسته های اولیت دار میباشند.

در این جلسه همچنین بخشداران از مسائل و مشکلات موجود در طرح های اشتغال فراگیر و اشتغال روستایی به بحث وثائق و تضامین و سخت گیری های اعمال شده از سوی بانک های عامل که مانع و سد راه دریافت تسهیلات متقاضیان میباشند اشاره نمودند و از ریاست جلسه خواستار برگزاری نشستی با حضور مدیران بانک ها جهت مرتفع نمودن این مشکلات شدند.

 در ادامه این جلسه نمایندگان بانک های عامل در خصوص مشکلات موجود در پرداخت تسهیلات به متقاضیان به مواردی از جمله، عدم تطابق نسخ های زراعی ارائه شده از سوی متقاضیان با محل اجرای طرح،شاغل بودن برخی از متقاضیان در دوایر دولتی، موضوع ماهیانه بودن بازپرداخت تسهیلات ،نحوه پذیرش انساخ زراعی و بررسی صورت های مالی بنگاه های اقتصادی توسط بانک ها اشاره نمودند و در این راستا بیان شد: اعمال سخت گیری ها به منظور جلوگیری از بروز مشکلات آتی برای بانک ها و متقاضیان پس از دریافت تسهیلات میباشد.

 

 

۲۱ فروردین ۱۳۹۷ ۰۹:۳۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید