اخبار

تاکید ربیعی بر سلامت اداری و شفافیت در امور صندوق ها

تاکید ربیعی بر سلامت اداری و شفافیت در امور صندوق ها
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در نشست هم اندیشی صندوق بازنشستگی کشوری با هلدینگ ها و شرکت های تابعه، گفت: باید مدیریت داری را رها و بر سهام داری تاکید کنیم. زمینه فراهم شدن سلامت اداری و شفافیت را افزایش و در تمام امور، به ویژه انتصابات، بر اساس صلاح سازمان عمل شود.به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری،علی ربیعی  تاکید کرد: صندوق ها باید محلی برای کاهش ریسک زندگی مردم در دوران سالمندی و بازنشستگی باشد و به کاهش ریسک زندگی، افزایش امنیت روانی و امید به زندگی بیانجامد و از شکنندگی جامعه پیشگیری کند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: صندوق ها محل زندگی معیشتی و زندگی اجتماعی است و ما باید به گونه ای برنامه ریزی، تدبیر و عمل کنیم که صندوق ها به ماهیت اصلی خود بازگردند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: هدف از ایجاد صندوق ها سرمایه گذاری و تامین منابع لازم برای پاسخ به ذی نفعان بین نسلی است، اما این مساله به راحتی فراموش می شود و به صندوق ها، به مثابه یک سازمان توسعه ای نگاه می شود.

ربیعی یادآور شد: صندوق ها باید در جایی سرمایه گذاری کنند که بیشترین سودآوری حاصل شود.

وی گفت: حوزه اقتصادی صندوق باید به شیوه بخش خصوصی اداره شوند و عملکرد اجتماعی داشته باشند. شیوه مدیریت در کار باید اصلاح شود. باید به سمت بین المللی شدن فعالیت های اقتصادی حرکت کنیم. ما نیازمند ورود به بازارهای اقتصاد جهانی هستیم.

 ربیعی تاکید کرد: باید مدیریت داری را رها و بر سهام داری تاکید کنیم. سلامت اداری و شفافیت را افزایش دهیم و در تمام امور، به ویژه انتصابات، بر اساس صلاح سازمان عمل کنیم.

وی تصریح کرد: استفاده از کالاهای ایرانی و ظرفیت های داخلی صندوق، یکی از ضرورت ها است و باید به عنوان یک تعصب سازمانی دنبال شود. وقتی ظرفیت و کالایی در سطح صندوق در حال تولید است، باید از همان کالا استفاده شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: در شرایط کنونی اقتصاد کشور، باید به دنبال راهکارهای مناسب برای شکوفایی اقتصاد، شفافیت امور و حفاظت از اموال مردم به ویژه بازنشستگان باشیم.
۲۲ فروردین ۱۳۹۷ ۱۲:۰۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید