اخبار

ارتقاء کیفیت واثر بخشی خدمات درمانی بااجرای طرح پزشک خانواده

ارتقاء کیفیت واثر بخشی خدمات درمانی بااجرای طرح پزشک خانواده
مدیرکل کمیته امداد استان زنجان: بااجرای طرح پزشک خانواده کیفیت واثر بخشی خدمات درمانی ارایه شده به مددجویان تحت پوشش این نهاد ارتقاء یافته است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان، هدایت صفری در دیدار با مدیر کل تامین اجتماعی نیروهای مسلح استان زنجان بابیان اینکه خدمات این نهاد در حوزه بهداشت و درمان باهدف ارتقاء سطح سلامت جامعه هدف ارائه می‌شود، گفت: رویکرد کمیته امداد در حوزه بهداشت، درمان و امور بیمه مددجویان تحت حمایت، توجه به ارتقاء شاخص‌های بهداشتی گروه‌های مختلف مددجویی است.
وی با اشاره به اینکه هفت هزار و 764 مددجوی تحت حمایت کمیته امداد استان زنجان از خدمات بیمه‌ای این نهاد بهره‌مند هستند، افزود: خدمات درمانی ارائه‌شده به مددجویان بهره‌مند از خدمات بیمه‌ای کمیته امداد استان زنجان مبتنی بر پزشک خانواده در سه انجام می‌شود.
مدیرکل کمیته امداد استان زنجان با اشاره به اینکه از فعالیت‌های مهم کمیته امداد در استان زنجان ایجاد تعاملات اجتماعی اثربخش با اقشار مختلف جامعه به‌منظور بهره‌گیری از ظرفیت آن‌ها در حوزه محرومیت‌زدایی است، گفت: تلاش می‌کنیم با برقراری ارتباط با جامعه پزشکی در استان زنجان زمینه مشارکت آن‌ها را در برنامه‌های کمیته امداد و انجام مسئولیت‌های اجتماعی این گروه از جامعه در حوزه کمک به نیازمندان فراهم کنیم.
وی افزود:در حال حاضر 13پزشک عمومی و35پزشک متخصص در سطح استان در قالب پزشک خانواده با کمیته امداد همکاری ،وبه مددجویان تحت حمایت این نهاد خدمات  درمانی ارائه میدهند و رویکرد کمیته امداد در کنار استفاده از ظرفیت جامعه پزشکی در کمک مادی به نیازمندان، زمینه‌سازی برای استفاده از تخصص آن‌ها در ارائه خدمات درمانی رایگان به مددجویان تحت حمایت این نهاد است.
صفری با اشاره به اینکه 876 بیمار خاص و صعب‌العلاج تحت حمایت کمیته امداد استان زنجان هستند، ادامه داد: در حال حاضر بیش از 127نفر از سالمندان تحت حمایت این نهاد به دلیل بیماری خاص وصعب العلاج وزمین گیر بودن خدماتی از قبیل ویلچر ،تخت وتشک طبی ،تشک مواج ،واکر عصا ،توالت فرنگی وپوشینه دریافت می کنند . 
سرهنگ دین محمدی مدیر کل تامین اجتماعی نیروهای مسلح استان زنجان نیز با تقدیر از خدمات کمیته امداد در حوزه های مختلف به ویژه اشتغال ودرمان آمادگی این اداره کل را برای همکاری  با کمیته امداد استان اعلام کردند.
۲۳ فروردین ۱۳۹۷ ۱۰:۴۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید