اخبار

در طرح اشتغال فراگیر و توسعه اشتغال روستایی هدف تنها دادن تسهیلات نیست

در طرح اشتغال فراگیر و توسعه اشتغال روستایی هدف تنها دادن تسهیلات نیست
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: در طرح اشتغال فراگیر و توسعه اشتغال روستایی هدف تنها دادن تسهیلات نیست بلکه توسعه اشتغال روستاها مدنظر است

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان ، محمدرضا یوسفی در جلسه کمیته فنی طرح اشتغال روستایی و فراگیر اظهار کرد: در طرح اشتغال فراگیر و توسعه اشتغال روستایی هدف تنها دادن تسهیلات نیست بلکه توسعه اشتغال روستاها مدنظر است.

وی با اشاره به اینکه اجرای این طرح از سال گذشته آغاز شده است، تصریح کرد: در زمینه اشتغال روستایی ۳۸ میلیارد تومان به بانک‌ها معرفی شده است.

 مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با بیان اینکه طبق آمار گرفته شده از طرح‌ها در کمیته فنی ۵ درصد مربوط خدمات ۳۷ صنعت و ۵۸ درصد مربوط به کشاورزی بوده است، افزود: این ترکیب دقیقا مغایر با سیاست‌های اشتغال استان است و سهم بخش خدمات پایین است در حالی که باید افزایش پیدا کند.

وی با اشاره به اینکه در قالب این طرح ۱۴ هزار و ۶۰۰ ثبت نام در سامانه کارا انجام شده است، گفت: این امر به لحاظ تعدد تقاضاها این فرصت را می‌دهد که طرح‌های بهتر را گلچین و انتخاب کنیم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با تاکید بر هدفگذاری زنجیره‌های شغلی گفت: مثلا در بخش خدمات هم هزینه سرانه اشتغال پایین است که هدفگذاری زنجیره‌های شغلی ما را درمدت کوتاهی به امر اشتغالزایی خواهد رساند.

یوسفی با اشاره به اینکه باید به صورت برنامه محوری بجای تقاضا محوری پیش رفته و طرح‌هایی گزینش شود که بیشتر به سمت خدمات برود، گفت: از دستگاه ها نیز خواستیم که طرح‌ها را پالایش کرده و به ما ارسال کنند.

وی با اشاره به اینکه  ۱۶۰ میلیارد تومان برای طرح فراگیر معرفی کردیم گفت: همچنین در طرح روستایی نیز 38 میلیارد تومان طرح معرفی شده ‌است و تا پایان تیر فرصت داریم که اعتبارات تخصیصی را تعیین تکلیف کنیم .

وی تصریح کرد: سهم استان در بخش کشاورزی بالا است و البته ما در تلاش هستیم که تسهیلات را به سمت خدمات کشاورزی سوق دهیم.

۲۳ فروردین ۱۳۹۷ ۱۰:۴۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید