اخبار

تحقق 180 درصدی برنامه های اشتغالزایی کمیته امداد استان زنجان

تحقق 180 درصدی برنامه های اشتغالزایی کمیته امداد استان زنجان
مدیرکل کمیته امداد استان: با پرداخت بیش از 37 میلیارد و414 میلیون تومان وام اشتغال برای 2683فرصت شغلی ایجاد شده توسط کمیته امداد استان زنجان در سال 96 برنامه هدف گذاری شده 180 درصد محقق شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان به نقل از سایت خبری کمیته امداد، هدایت صفری در اولین گردهمایی روسای اجرایی ومدیران ستادی  استان زنجان بابیان اینکه مهم‌ترین شاخص در پویایی و شکوفایی اقتصاد جامعه اشتغال است، گفت: راهبرد اصلی کمیته امداد در حوزه خدمت‌رسانی به جامعه هدف ایجاد اشتغال و زمینه‌سازی برای تأمین معیشت گروه‌های مختلف مددجویی تحت حمایت این نهاد است.
 وی با اشاره به اینکه با ایجاد اشتغال برای خانواده‌های تحت حمایت کمیته امداد بسترسازی لازم برای توانمندسازی جامعه هدف انجام می‌شود، افزود: با خدمات اشتغال‌زایی کمیته امداد زمینه شکوفایی استعداد جامعه هدف این نهاد در بخش‌های مختلف فراهم‌شده و در استقلال اقتصادی خانواده‌های تحت حمایت تسریع می‌شود.
مدیرکل کمیته امداد استان زنجان به منحصربه‌فرد بودن فرآیند اشتغال‌زایی این نهاد برای جامعه هدف خود نیز اشاره کرد و ادامه داد: توجه کمیته امداد به مؤلفه‌های استعداد سنجی، مهارت‌آموزی، ایجاد اشتغال، مشاوره‌های شغلی قبل و حین اجرای طرح و نظارت‌های فنی بعد از ایجاد اشتغال و بازاریابی و بازار سازی موجب شده است الگوی اشتغال‌زایی این نهاد در بین دستگاه‌های فعال در بخش اشتغال منحصربه‌فرد شود.
صفری  بابیان اینکه طرح های اشتغال ایجاد شده برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداداستان زنجان در رشته های دامداری، کشاورزی، خدمات صنفی ، صنعتی وتولیدی بارویکرد  اقتصاد مقاومتی وبیشتر در مناطق محروم وکم برخوردار استان بوده است،گفت: 62در صد از اشتغال در مناطق محروم و38در صد در مناطق شهری بوده است که توجه به مناطق محروم از اولویت های مهم کمیته امداد است .
وی به همکاری خوب بانک های عامل باکمیته امداد استان زنجان اشاره کردوگفت: هزارو889طرح اشتغال با اعتباری بالغ بر27میلیارد 800میلیون تومان از محل بند  «د» تبصره 16 قانون بودجه 754طرح  با مبلغ هشت میلیاردو 414میلیون تومان  از محل اعتبارات  صندوق امداد ولایت  و40طرح  اشتغال نیز با اعتباری بالغ بر یک میلیاردو 200میلیون تومان  از محل صندوق کار آفرینی امید  بوده است . 
۲۶ فروردین ۱۳۹۷ ۰۹:۲۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید