اخبار

اختصاص تسهیلات اشتغال‌زایی به 500 مددجوی زنجانی

اختصاص تسهیلات اشتغال‌زایی به 500 مددجوی زنجانی
مدیرکل بهزیستی استان زنجان از پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی به 500 مددجوی بهزیستی خبر داد.
                                                                                                                                                         به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان به نقل از ایسنا ، محمد محمدی‌ اظهار کرد: در راستای مشوق‌های حمایتی از قبیل پرداخت کمک‌های بلاعوض و پرداخت تسهیلات ارزان با هدف ایجاد اشتغال پایدار، پارسال بیش از 500 نفر از مددجویان بهزیستی استان زنجان از تسهیلات اشتغال‌زایی بهره‌مند شدند.

این مسئول ادامه داد: یکی از اصلی‌ترین رویکرد بهزیستی، توانمندسازی جامعه هدف تحت پوشش در زمینه اشتغال و مسکن است و با ایجاد اشتغال پایدار و استفاده از تسهیلات، شرایط بهتری برای افراد معلول و خانوادهایشان فراهم می‌شود؛ در واقع تسهیلات اشتغال‌زایی به صورت قرض‌الحسنه توسط بانک‌های عامل ملی، کشاورزی، توسعه تعاون، مهر ایران، صادرات، ملت، مسکن، رفاه کارگران، تجارت، پارسیان و سپه پرداخت می‌شود .
  وی با تاکید بر این‌که 537 نفر از مددجویان به بانک‌های عامل معرفی شدند، افزود: تسهیلات پرداخت شده در زمینه‌های دامداری، کشاورزی، تولیدی پوشاک، قالیبافی، صنایع دستی، مغازه خواربار فروشی است و از این طریق جامعه هدف با دستیابی به درآمد قابل قبول از چرخه حمایتی بهزیستی خارج می‌شوند .
 
محمدی‌قیداری با بیان این‌که مددجویان بیکار تحت پوشش و متقاضی شغل از تسهیلات اشتغال‌زایی برخوردار می‌شوند، خاطرنشان کرد: بهزیستی به منظور تثبیت اشتغال ایجاد شده، سهم بیمه خویش‌فرمایی معلولان و مددجویان اشتغال یافته را به مدت 5 سال پرداخت می‌کند . این در حالی است که 278 نفر از مددجویان بهزیستی طی سال 95 از تسهیلات اشتغال‌زایی بهره‌مند شدند.

مدیرکل بهزیستی استان زنجان با اشاره به این‌که طی سال گذشته، 57 میلیارد و 530 میلیون ریال از سوی بانک‌های عامل به مددجویان بهزیستی پرداخت شده است، خاطرنشان کرد: آماده‌سازی شغلی فرایندی است که طی آن افراد جامعه هدف سازمان متناسب با توانایی‌ها، علایق، ظرفیت‌ها وآموزش‌های مختلف اعم از فنی و حرفه‌ای، مهارت‌های کسب و کار و مهارت‌های زندگی را در جهت استفاده از فرصت‌های شغلی بکار می‌بندند.
۲۹ فروردین ۱۳۹۷ ۰۹:۴۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید