اخبار

بهزیستی زنجان برای بکارگیری مددجویانش وام پرداخت می کند

بهزیستی زنجان برای بکارگیری مددجویانش وام پرداخت می کند
مدیر کل بهزیستی استان زنجان گفت: کارفرمایان در صورت بکارگیری نیرو از جامعه هدف بهزیستی، به ازای هر نفر 200 میلیون ریال و تا سقف یک میلیارد ریال به ازای بکارگیری 5 نفر تسهیلات بانکی دریافت می کنند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان به نقل از ایرنا، محمد محمدی قیداری افزود: بهزیستی با ارائه بسته مشوق های جدید کارفرمایی، صاحبان حرفه و مشاغل سعی در تسهیلگری اشتغال معلولان و مددجویان داشته و به ازای هر معلول که نزد کارفرما کار می کند، علاوه بر حق بیمه مبلغی به عنوان یارانه ارتقا کارایی معلولان به کارفرمایان پرداخت می کند.
وی اظهار کرد: کارفرمایانی که معلولان را در واحدهای خود بکار گیرند در قبال این تعهد از دریافت یارانه 10 تا 50 در صدی پرداخت حقوق معلولان از سوی بهزیستی استان برخوردار خواهند شد.
این مسئول ادامه داد: بر این اساس بهزیستی تنها نقش آماده‌سازی در زمینه‌ اشتغال مددجویان و ارایه راهبرد در امر تسهیل گری را دارد و در این راستا برنامه‌ ساماندهی فرآیند اشتغال آنها از جمله برنامه‌ریزی، آماده‌سازی مددجو، خدمات مددکاری و تثبیت شغل را اجرا می کند.
وی خاطرنشان کرد: کارفرمایان مناطق محروم و روستایی نیز در صورت ارائه طرحهایی با توجیه فنی و بکارگیری نیرو از جامعه هدف بهزیستی، می‌توانند از منابع مالی ثابت و سرمایه در گردش صندوق توسعه ملی برخوردار شوند.
محمدی افزود: هم اکنون 53 کارفرما در راستای ایجاد اشتغال پایدار و استفاده از تسهیلات جهت شرایط بهتر برای افراد معلول و خانوادهای انها با بهزیستی استان همکاری می کنند.
وی اظهار کرد: آندسته از جامعه هدف که طرح شغلی تدوین کرده و از مدیریت منابع مالی برخوردارند، از جانب بهزیستی برای دریافت تسهیلات که منابع قرض الحسنه بانکی است معرفی می‌شوند.
مدیرکل بهزیستی استان خاطر نشان کرد: بهزیستی یک نهاد حمایتی و توانمندساز بوده و خروج سالانه 10 درصد از مددجویان را از چرخه حمایتی خود در دستور کار دارد.
به گفته وی، بهزیستی استان از کارفرمایانی که زمینه اشتغال معلولان، مددجویان و جامعه هدف را فراهم می نمایند، حمایت می کند.
۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۸:۵۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید