اخبار

امضای تفاهم نامه همکاری میان جهاد دانشگاهی و اداره کل تعاون استان زنجان

امضای تفاهم نامه همکاری میان جهاد دانشگاهی و اداره کل تعاون استان زنجان
صبح امروز در جلسه ای در محل اداره کل تعاون استان زنجان و با حضور مهدی عباسی رئیس جهاد دانشگاهی واحد زنجان و سید موسی متوسلین مدیرکل تعاون استان، تفاهم نامه همکاری بین این دو نهاد در 5 بخش و به مدت یک سال که قابل تمدید نیز می باشد، منعقد شد.

به گزارشخبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه زنجان،   مدیرکل تعاون استان زنجان در ح این جلسه  با اشاره به امضای تفاهم نامه همکاری میان جهاد دانشگاهی زنجان و اداره کل تعاون استان، گفت: با برنامه ریزی های صورت گرفته و بر اساس مفاد این تفاهم نامه، از ظرفیت های موجود در جهاد دانشگاهی زنجان به منظور آموزش افراد متقاضی فعالیت در قالب تعاونی ها و موارد پژوهشی لازم استفاده خواهد شد.

 

سید موسی متوسلین با بیان اینکه یکی از اصلی ترین وظایف تعاونی ها، ایجاد اشتغال در کشور است، ابراز کرد: در این زمینه فارغ التحصیلان دانشگاهی در اولویت برنامه ریزی های قرار دارند؛ به گونه ای که برنامه ریزی شده است تا در این زمینه از مزیت های تحصیلی و آموزشی مراکز دانشگاهی استان استفاده مطلوب شود تا افراد توانمند بتوانند برای فعالیت در قالب شرکت های تعاونی، از این آموزش ها بهره مند شوند.

 

وی ادامه داد: بر اساس سیاست سال 89 اداره کل تعاون استان، با تمامی دانشگاه های استان باید تعامل مناسبی را در این زمینه ها داشته باشیم و یکی از مراکزی که در اولویت قرار دارد، جهاد دانشگاهی زنجان است؛ به گونه ای که معتقدیم باید از ظرفیت جهاد دانشگاهی و همچنین تعاون استان به نحو احسن استفاده شود و مبنای اقدامات هر یک از این دو نهاد نیز در راستای ایجاد اشتغال برای فارغ التحصیلان دانشگاهی باشد.

 

این مقام مسئول با بیان اینکه قوانین بالادستی موجود در کشور در این زمینه، انجام این امر را تسهیل می کند، اظهار کرد: با توجه به اینکه یکی از اهداف ایجاد تعاونی های مختلف، آموزش و ترویج است؛ باید از ظرفیت های جهاد دانشگاهی در این زمینه استفاده شود. به طوری که یک سری از فعالیت های آموزشی اداره کل تعاون برون سپاری می شود و اولویت نیز در این زمینه، با جهاد دانشگاهی خواهد بود و عمده فعالیت های آموزشی از طریق جهاد دانشگاهی صورت خواهد گرفت.

 

مدیرکل تعاون استان تصریح کرد: همچنین مقرر شد بر اساس این تفاهم نامه، جهاد دانشگاهی شرایطی را فراهم کند تا دفتر مشاوره و کارآفرینی در خصوص تعاونی ها راه اندازی شود و اداره کل تعاون، به دانشجویان مرکز علمی-کاربردی جهاد دانشگاهی، کلیه موارد مورد نیاز را ارائه دهد تا آنها بتوانند فعالیت های تعاونی را در پیش گیرند.

 

متوسلین عنوان کرد: همچنین با همکاری جهاد دانشگاهی و بنیاد نخبگان استان، مراکز رشد راه اندازی خواهد شد و در این زمینه اماکن مازاد دولتی در اختیار این مجموعه قرار خواهد گرفت و در کنار این امر، ایجاد مراکز جدید در قالب مراکز رشد و پارک های علمی و فناوری اجرایی خواهد شد که البته این موضوع، در مراحل بعدی قرار دارد. گفتنی است این تفاهم نامه از امروز قابلیت اجرا دارد و هر دو نهاد باید تعهدات خود را در این زمینه اجرایی کنند و تا فروردین ماه سال آینده نیز، دفتر مشاوره و کارآفرینی توسط اداره کل تعاون در مجموعه جهاد دانشگاهی راه اندازی خواهد شد.

 

وی خاطر نشان کرد: استفاده از قابلیت های موجود، تشکیل تعاونی، ارائه تسهیلات، ضمانت سرمایه گذاری در قبال تسهیلاتی که بانک های عامل در این زمینه ارائه می کنند، به عنوان اولویت کاری است که پیگیری های لازم در این خصوص انجام خواهد شد.


 

۱۵ اسفند ۱۳۸۹ ۰۸:۰۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید