اخبار

رقابت پذیری کالاهای داخلی در گرو ارتقای تکنولوژی تولید است

رقابت پذیری کالاهای داخلی در گرو ارتقای تکنولوژی تولید است
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: در سال های اخیر شکاف تکنولوژیکی بین بخش تولید کشور و دنیا به وجود آمده است که با کمک به بهبود فضای کسب و کار باید تلاش کنیم تا اعتماد و اطمینان حداقلی برای سرمایه گذاری داخلی و خارجی در کشور فراهم شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان به نقل از ایرنا، محمدرضا یوسفی افزود: باید توجه داشت که مقصود از 'حمایت از کالای ایرانی'، حمایت از محصولات بی کیفیت نیست بنابراین کالاهای تولید داخل باید در مقایسه با مشابه های خارجی از کیفیت و قیمت مناسب برخوردار باشند.
وی با بیان اینکه تولید کنندگان داخلی باید از فرصت به دست آمده برای ارائه محصولات رقابت پذیر استفاده کنند، خاطرنشان کرد: زمانی مردم به خرید کالای ایرانی روی خواهند آورد که به این باور برسند که می توان به کالای ایرانی اعتماد کرد.
یوسفی به ضرورت ثبات در تصمیم گیری ها و مقررات بخش های اقتصادی تاکید کرد و افزود: نیازمند این هستیم تا نگاه مسئولان به تولید کنندگان اصلاح و قوانین بازدارنده از میان برداشته شود.
وی با بیان اینکه حمایت مردم به عنوان مصرف کنندگان عامل اصلی در جهت تحقق شعار سال است، تصریح کرد: شعاری که برای امسال برگزیده شده آزمونی است که همه در آن سهیم هستند و نمره قبولی در این آزمون باعث رونق اقتصادی و اعتقادی کشور و بهبود معیشت آحاد ملت را در بر خواهد داشت.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: حاصل گرایش به فرهنگ مصرف کالای داخلی و افزایش تقاضای آن موجب تولید ثروت، ایجاد فرصت های شغلی پایدار و رشد تصاعدی درآمد مردم است.
به گزارش ایرنا، هم اکنون 2.7 درصد کارخانه ها و واحدهای صنعتی کشور در استان زنجان فعالیت دارند.

۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۴:۰۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید