اخبار

تعاونی های بانوان زنجان ظرفیت مطلوبی برای فعالیت درحوزه صادرات دارند

تعاونی های بانوان زنجان ظرفیت مطلوبی برای فعالیت درحوزه صادرات دارند
مدیر کل تعاون استان زنجان گفت:با توجه به اینکه تعاونی های بانوان این استان از نظر تعداد ، اعضاء فعال و میزان اشتغالزایی جزء 10 استان برتر کشور می باشند از ظرفیت مطلوبی برای فعالیت در صادرات برخوردار هستند

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون استان زنجان سید'موسی متوسلین' با تاکید برلزوم بستر سازی برای صادرات محصولات تولیدی در تعاونی های تولیدی افزود: فعالیت در حوزه صادرات گامی موثر در راستای اشتغالزایی است.
وی تعداد کل اتحادیه ها و تعاونی های فعال بانوان کشور را هفت هزار و ششصد و 30تعاونی اعلام و اظهار داشت:تعداد تعاونی های فعال بانوان استان زنجان 316تعاونی می باشد که این میزان شامل چهاردرصد تعاونی های کشور است.
متوسلین با اشاره به عضویت 150 هزارو 321 نفر در تعاونی های بانوان کشور تصریح کرد: اعضای اتحادیه ها و تعاونی های فعال بانوان این استان سه هزارو 789 نفر می باشد که در برگیرنده دو و نیم درصد اعضای تعاونی ها و اتحادیه های کل کشور بوده و تعاونی های فعال بانوان استان رتبه 15 کشور را به خود اختصاص داده اند.
مدیر کل تعاون استان زنجان نقش تعاونی ها در اشتغالزایی برای اقشار مختلف جامعه را مهم ارزیابی نمود و ابراز داشت:میزان اشتغالزایی اتحادیه و تعاونی های فعال بانوان کشور 80 هزارو214 نفراست که سهم استان زنجان از این میزان دو هزارو792 نفر است که سه و نیم در صد کشورمی باشد.
وی با اشاره به فعالیت تعاونی هاو اتحادیه های بانوان این استان درزمینه مختلف متذکر شد:در بخش کشاورزی 143 تعاونی،فرش دست باف 21 تعاونی ، بخش صنعتی56تعاونی، بخش خدماتی63 تعاونی،بخش حمل و نقل چهار تعاونی،بخش چند منظوره 25 ودر زمینه تامین نیاز مصرف کننده چهار تعاونی مشغول به فعالیت می باشند.
متوسلین، تعداد تعاونی های برتر و توانمند بانوان استان زنجان را 17 تعاونی اعلام داشت و گفت:این میزان پنج در صد تعاونی های برتر بانوان کشور را در بر می گیرد.
مدیر کل تعاون استان زنجان با بیان اینکه این استان از نظر تعداد تعاونی های توانمند و برتر بانوان رتبه دوم کشور را دارد، یادآور شد: میزان کل اشتغالزایی تعاونیهای برتر بانوان سراسر کشور شش هزارو 645 نفر می باشد که استان زنجان با کسب رتبه نهم ،برای 226 نفر اشتغالزایی کرده است.
 

۲۱ اسفند ۱۳۸۹ ۰۹:۴۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید