اخبار

حرکت رو به رشد زنجان در جلب توجه بخش خصوصی و توسعه بنگاههای اقتصادی

حرکت رو به رشد زنجان در جلب توجه بخش خصوصی و توسعه بنگاههای اقتصادی
مشاور وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در هفته گرامیداشت کار و کارگر در سفر به زنجان گفت:حرکت رو به رشد زنجان در جلب توجه بخش خصوصی و توسعه بنگاههای اقتصادی است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان، سید علی اکبر طاهایی در پاسخ به سوالی در زمینه برنامه های دولت در راستای حمایت از کارگر و کارآفرین اینگونه عنوان کرد: خوشبختانه با تعیین شعار سال حمایت از کالای ایرانی در کنار مدیریت دانش بنیان و  اقتصاد مقاومتی با ویژگی تکیه بر درون با حداکثر وضعیت و توجه به بازارهای جهانی برای ارتقا ظرفیت مورد توجه قرار گرفته است.
 با بیان اینکه استفاده از حداکثر ظرفیت به این معنی است که نباید هیچ گونه ظرفیتی در اقتصاد کشور باطل مانده یا به دلیل واردات کالاهای مشابه آسیب ببیند، تصریح کرد: دولت با رویکرد حمایت از کالای ایرانی و بهبود نظام تعرفه مصمم به حمایت از  ارتقا کیفی کالاهای تولیدی است.
مشاور وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی ثبات در بازار ارز را از دیگر رویکردهای اصلی دولت در سال جاری به منظور حمایت از کارگر و کارفرما عنوان کرد و افزود: در اقدام اخیر دولت سعی در جلوگیری از افزایش نرخ ارز و صیانت از آن در محدود ۴ هزار و ۲۰۰ تومان و تامین نیاز معقول و متعارف بازار ارز دارد که این اقدام نیز در راستای حمایت از کارگر و کارفرما است.
وی با تاکید بر اینکه حمایت از کالای ایرانی به معنی حمایت از کارگر و کارآفرین ایرانی است که در زمره سیاست های محوری دولت قرار دارد، بیان کرد: واگذاری برخی از بنگاههایی که در دستگاههای دولتی وجود دارد به گونه ای که علاوه بر حضور در بورس به معنای واقعی خصوصی سازی شوند از دیگر برنامه های دولت در سال جاری است.
طاهایی با بیان اینکه بعضی افراد با هدف تبدیل کارخانه خصولتی به زمین خانه به جای ایجاد کارخانه اقدام میکنند که این مد نظر دولت نیست که با بیکار شدن کارگران ، ساختمانهای بی ربط به تولید و اشتغال زایی ایجاد شود، خاطرنشان کرد: واگذاری به بخش ذی صلاح خصوصی از برنامه های دولت برای سال ۹۷ است.
وی با بیان اینکه واحدهای خصولتی که در اختیار سازمان تامین اجتماعی، صندوق بازنشستگی، صندوق عشایری روستایی و یا برخی از بانکهای دولتی قرار دارند در قبال مطالباتشان از دولت در اختیارشان قرار گرفته است، افزود: نباید توقع داشت که سازمان تامین اجتماعی چوب حراج به اموال خود بزند چرا که تامین اجتماعی متولی حمایت از بخش خصوصی نیست بلکه وزارت اقتصاد و سازمان خصوصی سازی مسئولیت آن را بر عهده دارد.
مشاور وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر اینکه طبق دستور رئیس جمهور وزرا و سایر دستگاهها اگر شرکتی دارند میتوانند به بخش خصوصی واگذار کنند مشروط بر اینکه بخش خصوصی واقعی بوده و با هدف نوسازی واحد مذکور انجام شود، گفت: باید از کارگران موجود صیانت کرده و ایجاد فرصت های جدید شغلی کند.
وی در پاسخ به سوالی در زمینه وضعیت اشتغال استان زنجان خاطرنشان کرد: زنجان در شمار استانهایی است که کمیته حمایت از بنگاهها زیر نظر استاندار، بنا به اسناد و مدارک  و نظر زنجانیهای مقیم تهران حرکت رو به رشدی در جلب توجه بخش خصوصی، توسعه بنگاههای اقتصادی و تقویت بخش خصوصی در بنگاه داری با حمایت دولت را دنبال می کند.

۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۵:۳۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید