اخبار

ارتقا شرایط ایمنی محیط کار در دستور کار قرار دارد

ارتقا شرایط ایمنی محیط کار در دستور کار قرار دارد
مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: تلاش برای ارتقا شرایط ایمنی محیط کار در دستور کار این اداره کل و همکاران حوزه روابط کار قراردارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان، محمدرضا یوسفی در همایش روز جهانی بهداشت حرفه ای و ایمنی سخنان خود را با محوریت نقش اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی در تامین ایمنی کارگران اینگونه عنوان کرد: سازمان جهانی کار از سال ۲۰۰۳ فرهنگسازی و پیشگیری از حوادث ناشی از کار و بیماری های شغلی را در دستور کار قرار داده است.
وی با اشاره به نقش ایمنی در محیط کار تصریح کرد: از آنجایی که کارگران بیشتر از سایر افراد جامعه در معرض بیماریهای شغلی و حوادث ناشی از کار قرار دارند در ایمن سازی محیط کارشان باید توجه و حساسیت ویژه ای شود چرا که سلامت نیروی انسانی به عنوان نیروی مولد از اهمیت قابل توجهی برخوردار است.
مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با بیان اینکه هر چند بخش قابل توجهی از بیماریهای ناشی از کار قابل درمان نیستند ولی میتوان برای مبتلا نشدن به آن پیشگیریهای لازم را انجام داد.
وی به ضرورت انجام آزمایشات ادواری در طول انجام کار اشاره کرد و یادآور شد: ارتقا شرایط ایمنی کار در دستور کار این اداره کل قرار داشته و در همین زمینه فرهنگ سازی و آگاهسازی های لازم انجام میشود.
یوسفی با تاکید بر اینکه در سال ۹۵ در حدود ۳۴۳ حادثه ناشی از کار گزارش شده بود، یادآور شد: با توجه به اقدامات ایمنی و سختگیری های انجام شده در این زمینه سال ۹۶ میران حوادث به ۱۷۱ مورد کاهش یافت.
۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۶:۰۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید