اخبار

رکوردار کاهش حوادث ناشی از کار در واحدهای تولیدی و صنعتی بودیم

رکوردار کاهش حوادث ناشی از کار در واحدهای تولیدی و صنعتی بودیم
مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی با اشاره به کاهش قابل توجه حوادث ناشی از کار در محیط های کاری گفت: در سال گذشته نسبت به سال ۹۵ رکوردار کاهش حوادث ناشی از کار در واحدهای تولیدی و صنعتی بودیم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان، محمدرضا یوسفی در جلسه ای با مدیران بیمه و درمان تامین اجتماعی استان با تشکل های کارگری به مناسبت هفته کار و کارگر با تاکید بر اینکه در کاهش  حوادث کار در واحدهای تولیدی و صنعتی در سال گذشته رکورددار بودیم، اظهار کرد: چشم انداز این اداره کل رساندن حوادث کار در واحدها به صفر است چرا که جان یک کارگر نیز برای ما از اهمیت قابل توجهی برخوردار است.
وی ضمن تشکر از تامین اجتماعی و انعطاف پذیر بودن این سازمان در زمینه واحدهای تولیدی یادآور شد: این همکاریها به نحوی بود که سال گذشته ۱۰ واحد تولیدی کاملا تعطیل شده به چرخه تولید بازگشتند و سبب حضور کارگران بیکار در محیط کار شدند.
یوسفی با تاکید بر اینکه فرصت دو ساله برای کارفرمایان به منظور خارج کردن صفت سختی و زیان آوری را از محیط کار خود داده شده بود، بیان کرد: این مهلت سپری شده و مکاتبات لازم با واحدهای تولیدی و صنعتی استان در این زمینه هم زمان با هفته گرامیداشت کار و کارگر آغاز شده است.
وی خاطرنشان کرد: کارفرمایان موظفند محیط کار خود را عاری از هرگونه شرایط سختی و زیان آوری کنند.
مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با اشاره به اینکه جلسه کمیته بدوی به صورت مستمر برای رسیدگی به پرونده ها تشکیل میشود، خاطرنشان کرد: سال گذشته ۴۹ جلسه کمیته بدوی به صورت هفتگی و مستمر در اداره کار تشکیل شده است‌.
وی با تاکید بر اینکه در صورتی که کارفرما نباشد کارگر نیز وجود نخواهد داشت، خاطرنشان کرد: با وجود مشکلات اقتصادی موجود در جامعه کارفرمایان با هزینه های مضاعفی مواجه شدند که هیچ پیش بینی در این زمینه انجام نشده بود.
۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۷:۵۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید