اخبار

راه‌اندازی کسب و کارهای خرد برای توسعه کارآفرینی در استان زنجان

راه‌اندازی کسب و کارهای خرد برای توسعه کارآفرینی در استان زنجان
کارشناس مسؤول برنامه‌ریزی حمایت‌های هدفمند از کارآفرینان اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در راستای اشاعه و توسعه فرهنگ کارآفرینی با بهره‌گیری از ظرفیت‌های کارآفرینی و ایجاد خلاقیت در اداره‌های توسعه کارآفرینی مراکز استان‌ها نسبت به ترویج فرهنگ کارآفرینی، ایجاد کسب و کارهای کوچک و راه‌اندازی مشاغل پر درآمد اقدام کرده است.

به گزارش روابط عمومی  اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان، بهزاد پرویزی  با بیان اینکه اقتصاد همه کشورها به خود اشتغالی و خویش فرمایی نیاز دارد، اظهار کرد: کارآفرینی خواه به عنوان یک استراتژی در سطح ملی، خواه به عنوان یک راهبرد در توسعه کسب و کار و حتی به عنوان یک مسیر یا سبک زندگی در سطح فردی در همه کشورهای جهان از جمله پیشرفته کم توسعه یافته و توسعه نیافته با شدت و ضعف‌های مختلفی مورد توجه قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه کارآفرینان ایرانی کمتر کسب و کارهای نوآور ایجاد می‌کنند و به ندرت در  راستای دستیابی به رشد بالا و بازارهای بین‌المللی هستند، ادامه داد: در چنین شرایطی کارآفرینی تنها بر مبنای تعداد زیادی از افراد که اقدام به راه‌اندازی کسب و کارهای جدید کرده‌اند بر اقتصاد تاثیر نمی‌گذارد.

پرویزی خاطر نشان کرد: توسعه یافتگی کشور الزاماً بستگی به تعداد کمیت کارآفرینان ندارد، بلکه کیفیت حضور کارآفرینان مهم‌تر از کمیت آنها است.

کارشناس مسؤول برنامه‌ریزی حمایت‌های هدفمند از کارآفرینان اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان تصریح کرد: وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در راستای اشاعه و توسعه فرهنگ کارآفرینی با بهره‌گیری از ظرفیت‌های کارآفرینی و ایجاد خلاقیت در اداره‌های توسعه کارآفرینی مراکز استان‌ها نسبت به ترویج فرهنگ کارآفرینی، ایجاد کسب و کارهای کوچک و راه‌اندازی مشاغل پر درآمد اقدام کرده است.

وی با بیان اینکه شناخت اکوسیستم‌های کارآفرینی و تجزیه و تحلیل این اکو سیستم‌ها در هر استان در راستای ترویج کارآفرینی به یکی از ماموریت‌های مهم وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی است، اظهار کرد: بر همین مبنا این وزارتخانه با تشکیل کانون‌های کارآفرینی در سراسر کشور گامی مهم و موثر در تعیین ماموریت و راهبردهای توسعه کارآفرینی برداشته است.

پرویزی افزود: کانون‌های کارآفرینی با هدف شناسایی طرح‌ها و بررسی موانع کارآفرینی در استان‌ها در مراحل مختلف از خلق ایده ایجاد کسب و کار رشد تثبیت و خروج از کسب و کارهای کم درآمد و ارائه راه‌کارهای عملیاتی بهبود وضعیت و همچنین شناسایی عوامل موثر در توسعه کارآفرینی فعالیت می‌کنند.

کارشناس مسؤول برنامه‌ریزی حمایت‌های هدفمند از کارآفرینان اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: یکی دیگر از عوامل مهم وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در توسعه کارآفرینی و دستیابی به ماموریت‌های تعیین شده مراکز مشاوره، اطلاع‌رسانی و خدمات کارآفرینی هستند که این مراکز با ارائه مشاوره‌های تخصصی به سرمایه‌گذاران‌، صاحبان ایده و به ویژه قشر تحصیل‌کرده مشتاق به کارآفرینی و همچنین برگزاری دوره‌های آموزشی خلاقیت و کسب و کار و کارآفرینی اقدام به ترویج اصولی کارآفرینی و نهادینه کردن فرهنگ کارآفرینی می‌کنند.

پرویزی تصریح کرد: کانون کارآفرینان استان زنجان در سال 96 با برگزارهای دوره‌های آموزشی  تخصصی کارآفرینی و دعوت از کارآفرینان برتر کشوری برای سخنرانی و ایجاد انگیزه در میان جوانان یکی از نهادهای موثر در توسعه کارآفرینی بوده است، همچنین با افزایش تعداد مراکز  مشاوره اطلاع‌رسانی و خدمات کارآفرینی  از 6 مرکز به 12 مرکز در سال 96 در استان چشم‌انداز خوبی می‌توان برای کارآفرینی در زنجان متصور شد.

وی ادامه داد: امسال نیز این اداره کل با اقدامات مستمر در اشاعه فرهنگ کارآفرینی برای سال جاری با همکاری کانون کارآفرینان استان و مراکز مشاوره، اطلاع رسانی و خدمات کارآفرینی برای برگزاری استارت آپ‌های مختلف‌، تهیه نرم‌افزارهای کارآفرینی و برای دوره‌های آموزشی کارآفرینی و کسب و کار به ویژه کسب و کارهای اینترنتی برنامه‌های متنوعی را پیش‌بینی کرده  است.
۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۸:۳۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید